لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۱

ریچ مک‌کورمیک به صدای آمریکا: در خاورمیانه به محترم شمردن عقاید نیاز داریم


ریچ مک‌کورمیک، نماینده ایالت جورجیا در مجلس نمایندگان آمریکا از حزب جمهوری‌خواه
ریچ مک‌کورمیک، نماینده ایالت جورجیا در مجلس نمایندگان آمریکا از حزب جمهوری‌خواه

ریچ مک‌کورمیک، نماینده ایالت جورجیا در مجلس نمایندگان آمریکا از حزب جمهوری‌خواه در یک مصاحبه اختصاصی با صدای آمریکا گفت که در خاورمیانه به محترم شمردن عقاید نیاز داریم.

هر چند به گفته مک‌کورمیک این کار در خاورمیانه «بسیار دشوار است.»

نماینده جمهوری‌خواه مجلس افزود: «آن هم به دلایلی که نه فقط قرن‌ها، که بیش از یک هزاره است که نه تنها خانواده‌ها، بلکه کل یک قوم برای مدتی طولانی با هم در نبرد بوده‌اند.»

او گفت: «ریشه‌های عمیقی از بی‌اعتمادی و حتی نفرت به جا مانده، یا حتی آموخته شده است. باید آن را با عشق و اشتراک‌های خود جایگزین کنیم.»

مک‌کورمیک توافق‌های ابراهیم را شروع خوبی دانست.

به نظر او داشتن ارتباط، صرف غذا و وقت گذاشتن با یکدیگر، «نتیجه‌اش این نخواهد بود که ما از هم خوشمان بیاید، ولی موجب می‌شود که به تفاوت‌هایی که با هم داریم، احترام بگذاریم.»

این نماینده مجلس گفت:«این که همه در یک گروه مثل هم فکر کنند نیز «خطرناک است» و باعث می‌شود تفکرهای خودخواسته به وجود بیاید.»

مک‌کورمیک افزود: «من بر این باورم که حتی در میان حزب خودم یا حتی در کشور خودم، اگر همه یک جور فکر کنند، یک جای کار ایراد دارد. باید به هم اجازه داده که متفاوت فکر کنیم و برایمان مشکل ساز نباشد. حتی درون یک کلیسا، ما با هم اختلاف نظر داریم و این نشانه سلامتی است. باید از این تفکر که همه باید یک طور فکر کنند، خارج شویم؛ چرا که حتی خود خدا هم چنین قصدی نداشته، حالا هر خدایی که پرستش می‌کنید. ما هم ایراد و اشکال داریم و همه به لطف پروردگار محتاج هستیم.»

XS
SM
MD
LG