لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۳

فرستاده ویژه ایالات متحده شعارهای ضديهودی در اعتراضات طرفداران فلسطينی‌ها را محکوم کرد


دبورا لیپستاد، فرستاده ویژه ایالات متحده برای رصد و مقابله با یهود‌ستیزی در توئیتی نوشت: «ما از شعارها و نمادهای یهودستیزانه در اعتراضات اخیر، از جمله شعارهای «یهودیان را بسوزانید» در سیدنی ابراز تأسف می‌کنیم.»

او گفت: ما شعارهای کسانی را که به خیابان‌های شهرهایی مانند لندن و نیویورک می‌آیند تا کشتار ۱۲۰۰ غیرنظامی توسط حماس را جشن بگیرند، محکوم می‌کنیم.

او می‌گوید «شادی در کشتار و تجاوز به غیرنظامیان یا سر دادن شعار «از رودخانه تا دریا» هیچ ربطی به پیشبرد امنیت، رفاه، آزادی و دموکراسی برای فلسطینی‌ها ندارد. چنین نفرتی فقط دستیابی به صلح را سخت‌تر می‌کند.»

فرستاده ویژه ایالات متحده برای مقابله با یهودستیزی در ادامه افزود: «این موضوعِ دین یا سیاست نیست. کشتار هرگز قابل قبول نبوده و با هیچ اعتقاد و ایدئولوژی قابل توجیه نیست. دیدگاه شما در مورد سیاست خاورمیانه هر چه باشد، هدف قرار دادن مردم به دلیل یهودی بودن یا بر اساس ارتباط واقعی یا تصور شده با اسرائیل یهودستیزانه است.»

دبورا لیپستاد در دهم فروردین ۱۴۰۱، از سوی سنای ایالات متحده بعنوان فرستاده ویژه برای نظارت و مبارزه با یهودستیزی با درجه سفیر تایید شد. او در این مقام تلاش‌های جهانی را برای پیشبرد سیاست خارجی ایالات متحده در مقابله با یهودی ستیزی هدایت می کند.

XS
SM
MD
LG