لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۹

رابرت مالی با اولیانوف دیدار کرد؛ توافق مذاکره‌کنندگان برای شدت‌بخشیدن به روند گفت‌و‌گوهای احیای برجام


جلسه روز دوشنبه در وین، عکس از میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در این مذاکرات که در توئیتر منتشر شد
جلسه روز دوشنبه در وین، عکس از میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در این مذاکرات که در توئیتر منتشر شد

میخائیل اولیانوف، رئیس هیات روسیه در مذاکرات احیای توافق هسته‌ای برجام، در پیامی اعلام کرد در دور هشتم گفت‌وگوها در وین، توافق شد زمان‌بندی برای رسیدن به توافق تسریع شود.

نماینده روسیه روز دوشنبه ششم دی با انتشار پیامی در توییتر از آغاز دور هشتم مذاکرات وین خبر داد و گفت که شرکت‌کنندگان مذاکراتی را با تمرکز بر اخذ نتیجه برگزار کردند.

آقای اولیانوف افزود که شرکت‌کنندگان مشخصا توافق کردند که روند این مذاکرات را شدت بخشند تا «بتوان هرچه زودتر به توافق دست یافت.»

نماینده روسیه در توییت دیگری از دیدار با رابرت مالی، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، ساعتی پیش از برگزاری این جلسه خبر داده بود.

آقای اولیانوف با انتشار پیامی درباره این دیدار گفت: «ما دیدگاه‌های خود را در مورد شماری از موارد تحت بررسی در جریان مذاکرات احیای برجام، مبادله کردیم.»

ایالات متحده در مذاکرات احیای برجام در وین به شکل غیرمستقیم حضور دارد و از راه واسطه، این مذاکرات را دنبال می‌کند.

دور هشتم مذاکرات احیای توافق برجام میان ایران و قدرت‌های جهان از امروز در وین آغاز شد. ایالات متحده آمریکا ضمن تاکید بر «دیپلماسی» به عنوان بهترین راه‌حل برای رسیدگی به مساله برنامه هسته‌ای ایران اعلام کرده در صورت عدم وجود جدیت و حسن نیت از طرف جمهوری اسلامی، به «سایر گزینه‌‌ها» متوسل خواهد شد.

XS
SM
MD
LG