لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۷

بریتانیا پرتاب موشک‌های بالستیک در رزمایش سپاه در ایران را محکوم کرد


آرشیو
آرشیو

دولت بریتانیا روز جمعه سوم دی پرتاب موشک‌های بالستیک در جریان یک تمرین نظامی در ایران را محکوم کرد و آن را نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد دانست.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی وزارت امور خارجه بریتانیا در بیانیه‌ای گفت پرتاب موشک‌های بالستیک توسط ایران در رزمایشی که این هفته انجام شد، محکوم می‌کند.

در ادامه این بیانیه همچنین تاکید شده است: «این اقدامات تهدیدی برای امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی است و ما از ایران می‌خواهیم فورا فعالیت‌های خود را متوقف کند.»

تلویزیون دولتی ایران پیشترگزارش داده بود که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز سه‌شنبه در جریان مانورهای نظامی در خلیج فارس، موشک‌های بالستیک و کروز شلیک کرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران نیز روز جمعه در حاشیه مرحله نهایی این رزمایش در منطقه کویری مرکزی ایران گفت، انواع موشک‌ها از مسیرهای متفاوت به یک هدف مشخص در «مسافت بسیار دور» اصابت کردند.

محمد باقری گفت، این رزمایش قبلا طراحی شده بود، اما تهدیدهای اسرائیل باعث شد در این زمان انجام شود. وی افزود، شانزده موشکی که به هدف مشخص برخورد کردند بخش کوچکی از صدها موشکی است که می‌تواند بطور هم‌زمان به هر هدفی که آن کشور قصد مخاصمه و تهاجم به جمهوری اسلامی را داشته باشد اصابت کند.

این رزمایش پنج‌ روزه که از دوشنبه آغاز شد و اظهارات امروز باقری در حالی است که مذاکرات برای احیای برجام در وین در جریان است؛ مذاکراتی که اسرائیل با آن مخالف است و گفته در صورت لزوم برای دفاع از خود دست به اقدام یکجانبه خواهد زد.

XS
SM
MD
LG