لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۶

واکنش آمریکا به گزارش پولیتیکو: تغییری ایجاد نشده و همه گزینه‌‌ها روی میز است


ودانت پاتل، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا (آرشیو)
ودانت پاتل، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا (آرشیو)

این مطلب به‌روزرسانی و تصحیح‌ شده است:

ودانت پاتل، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، روز سه‌شنبه گفت که «هیچ گزینه‌ای» از میز مذاکرات هسته‌ای با ایران حذف نشده است.

این پاسخ او به پرسشی درباره گزارش نشریه پولیتیکو درباره «پیشرفت در مذاکرات هسته‌ای با ایران» بود.

ودانت پاتل روز سه‌شنبه بر تعهد واشنگتن به جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای تاکید کرد.

ودانت پاتل سرکوب خشونت‌آمیز معترضان به وسیله حکومت ایران، پیشرفت پرشتاب برنامه هسته‌ای ایران، و همچنین ارسال تسلیحات ایران به روسیه برای به‌کارگیری در جنگ علیه اوکراین را از جمله دلایل موضع کنونی آمریکا در مذاکرات هسته‌ای برشمرد.

پاتل همچنین تکیه بر دیپلماسی را بهترین شیوه برای کسب اطمینان از عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای برشمرد و افزود: «هیچ گزینه‌ای از میز مذاکرات هسته‌ای با ایران حذف نشده است.»

پولیتیکو روز دوشنبه به نقل از یک منبع آگاه از دستیابی به پیشرفت در مذاکرات هسته‌ای با ایران خبر داده بود. در گزارش پولیتیکو آمده بود که روز سه‌شنبه در یک جلسه محرمانه در سنا موضوعاتی همچون «تهدیدات فزاینده ایران علیه آمریکا و شرکای منطقه‌ای آن از جمله اسرائیل و حمایت ایران از تروریسم» در مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

آمریکا دیپلماسی برای رسیدن به توافق برای بازگشت به برجام را رد نکرده است، اما سال گذشته در پی کمک نظامی ایران به روسیه و سرکوب اعتراضات ضد حکومتی، آن را از دستور کار خارج کرد.

XS
SM
MD
LG