لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۱

سناتور سشنز: ترامپ نگفت توافق با ایران را پاره می‌کند؛ وعده داد آن را بهبود می بخشد


در حالیکه موافقان دونالد ترامپ در کنوانسیون حزب جمهوریخواه از مواضع او دفاع می کنند، تظاهراتی ضد ترامپ هم در کلیولند برگزار شد. این تظاهرات از سوی لاتین تبارها، مسلمانان و جنبش "جان" سیاهپوستان برگزار شد.

موافقان آقای ترامپ در کنوانسیون یا مجمع ملی حزب مواضع او را درباره مسائل سیاست خارجی از جمله توافق هسته‌ای با ایران، از ویژگی‌های مثبت او می‌دانند.

سناتور جاش سشنز، اولین سناتوری که از آقای ترامپ حمایت کرد، به خبرنگار صدای آمریکا گفت که آقای ترامپ برخلاف دیگر رقبای خود در حزب جمهوریخواه هیچگاه نگفت که توافق هسته ای با ایران را پاره می‌کند بلکه وعده داد این توافق را بهبود خواهد بخشید.

به گفته او این توافق برای ایران بسیار مهم است و آقای ترامپ معتقد است که وقت آن رسیده تا درباره آن دوباره با ایران مذاکره شود.

تیماتی کاستا، از نمایندگان حزبی شهر واشنگتن، پایتخت آمریکا، در این باره به صدای آمریکا گفت که به نظر او دونالد ترامپ در این زمینه گزینه مناسب تری نسبت به خانم کلینتون است چرا که هیلاری کلینتون از توافق هسته‌ای با ایران حمایت کرده که موجب شده صد میلیارد دلار به یک کشور حامی تروریسم داده شود.

XS
SM
MD
LG