لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۳

اختلافات شدید بر سر نامزدی ترامپ موجب دو دستگی جمهوریخواهان در کنوانسیون شده است


کنوانسیون حزب جمهوریخواه در حالی برگزار شده که بحث در مورد دونالد ترامپ موجب دو دستگی در میان جمهوریخواهان شده است.

برخی از چهره‌های سرشناس حزب جمهوریخواه اعلام کردند که به خاطر عملکرد و اظهارنظرهای دونالد ترامپ، تنها داوطلب نامزدی حزب جمهوریخواه، از شرکت در این کنوانسیون در کلیولند خودداری می کنند.

سناتور جان مک کین، سناتور لیندزی گراهام، جرج بوش پدر و پسر، جب بوش و جان کیسیک که هر دو از داوطلبان حزب برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری بودند اعلام کرده اند که در این رویداد حاضر نمی شوند.

یکی از موارد بحث برانگیزی که دونالد ترامپ در تبلیغات انتخاباتی خود مطرح کرده است، موضوع مخالفت با مهاجرت لاتین تبارها و کشیدن دیوار مرزی بین آمریکا و مکزیک است.

مارک گونزالس، نماینده حزبی جمهوریخواه از تگزاس که کنوانسیون حزب شرکت کرده به بخش فارسی صدای آمریکا گفت که با این مواضع آقای ترامپ به سختی می توان لاتین تبارها را قانع کرد که به او رای بدهند.

دونالد ترامپ همچنین درباره توافق هسته ای ایران و قدرتهای جهانی گفته است که این توافق باید دوباره به بحث گذاشته شده و از نو نوشته شود. نوئل هنتشل، نماینده حزبی جمهوریخواه از کالیفرنیا معتقد است که این موضع آقای ترامپ مورد حمایت ایرانیان کالیفرنیا است.

او به صدای آمریکا گفت که در کالیفرنیا در جایی زندگی می کند که به خاطر جمعیت ایرانی آن، به تهران کوچک معروف است و می داند که ایرانیان بسیاری در آنجا حامی آقای ترامپ هستند چون بر این عقیده هستند که آقای ترامپ تصمیم درستی درباره توافق اتمی با ایران می گیرد.

موضوع هسته ای و نامزدی آقای ترامپ در حالی بحث‌های داغ کنوانسیون حزبی جمهوری خواهان هستند که همسر آقای ترامپ و سناتور تام کاتن، مخالف سرسخت توافق اتمی با ایران در میان سخنرانان روز اول حضور دارند.

بخش فارسی صدای آمریکا خبرنگاران خود، نگار محمدی و فرهاد پولادی را برای پوشش تلویزیونی این رویداد به کلیولند فرستاده است و آرش سیگارچی، سردبیر وبسایت صدای آمریکا نیز در محل حضور دارد.

XS
SM
MD
LG