لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۷

کنوانسیون سراسری حزب جمهوریخواه در کلیولند آغاز به کار کرد


كنوانسيون ملی حزب جمهوريخواه از نیمروز دوشنبه ۲۸ تیرماه (۱۸ ژوئیه) در شهر کلیولند در ایالت اوهایو آغاز به کار کرد. انتخاب نامزد این حزب در رقابت انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در دستور کار جلسات چهار روزه این نشست است.

گفته می‌شود در گزارشی که رئیس کنوانسیون درباره سیاست خارجی این حزب ارائه می‌دهد از توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی نیز به عنوان توافقی غیرالزامی نام برده خواهد شد.

به گزارش خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا از کلیولند، این شهر با تدابیر امنیتی و به خدمت گرفتن حدود چهار هزار مامور پلیس آماده برگزاری این کنوانسیون شده است.

کلیولند برای میزبانی از گردهمایی بزرگ جمهوریخواهان آماده شده است
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

با وجود بسته شدن خیابان ها و برقراری تدابیر امنیتی، طرفداران و مخالفان دونالد ترامپ، تنها داوطلب نامزدی حزب جمهوریخواه تصمیم دارند در هنگام برپایی کنوانسیون حزب در کلیولند تظاهرات کنند.

هزاران نفر از نمایندگان و رهبران جمهوریخواه و فعالان رسانه‌ای برای شرکت در این کنوانسیون در استادیوم کوئیکون لوز حضور می یابند.

تا کنون ۱۵ هزار مجوز رسانه ای برای پوشش این رویداد صادر شده است. ساکنان کلیولند نیز امیدوارند که با وجود محدودیت‌های پیش آمده به دلیل برگزاری کنوانسیون، شهر از برگزاری این رویداد حدود ۲۰۰ میلیون دلار درآمد کسب کند.

مخالفان ترامپ در داخل و بیرون سالن برنامه ریزی کرده اند
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

بخش فارسی صدای آمریکا خبرنگاران خود، نگار محمدی و فرهاد پولادی را برای پوشش تلویزیونی این رویداد به کلیولند فرستاده است و آرش سیگارچی، سردبیر وبسایت صدای آمریکا نیز در محل حضور دارد.

XS
SM
MD
LG