لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۱

اوباما: شواهدی مبنی بر دستور گرفتن مهاجم اورلاندو از گروههای تروریستی وجود ندارد


رئیس جمهوی آمریکا در آخرین اظهارنظر خود درباره تیراندازی خونین در اورلاندو گفت که تحقیقات در رده حملات تروریستی قرار دارد.
رئیس جمهوی آمریکا در آخرین اظهارنظر خود درباره تیراندازی خونین در اورلاندو گفت که تحقیقات در رده حملات تروریستی قرار دارد.

رئیس جمهوی آمریکا در آخرین اظهارنظر خود درباره تیراندازی خونین در اورلاندو گفت که تحقیقات در رده حملات تروریستی قرار دارد اما شواهدی وجود ندارد که مهاجم مستقیما از گروه‌های تروریستی برای این حمله دستور گرفته باشد.

باراک اوباما روز دوشنبه ۲۴ خرداد ضمن اظهار همدردی با خانواده‌ها، بستگان و دوستان قربانیان حمله به کلوب همجنس گرایان در شهر اورلاندو در ایالت فلوریدا گفت که تحقیقات هنوز در مراحل اولیه قرار دارد.

رئیس جمهوری ایالات متحده گفت: "باید تاکید شود که ما هنوز در مراحل اولیه در تحقیقات هستیم و جوانب بسیاری باید فهمیده شود. آن چه قطعی است این است که تحقیقات در رده تحقیقات تروریستی قرار دارد و به نظر می‌رسد مهاجم تحت تاثیر گروه‌های متعدد افراطی قرار داشت که در شبکه اینترنت پخش می‌شود. همه این جوانب در حال بررسی و تحقیق است تا درک بهتری از تفکر مهاجم داشته باشیم که او را به این تصمیم واداشت."

باراک اوباما اضافه کرد که ظاهرا مهاجم وفاداری خود را به داعش در آخرین دقایق اعلام کرده است، اما همانگونه که مقام‌های پلیس فدرال گفته‌اند، هنوز شواهد مشخصی وجود ندارد که مهاجم مستقیماً از گروه‌های تروریستی دستور گرفته باشد.

در حمله به کلوپ همجنس گرایان در اورلاندو به جز مهاجم ۴۹ تن کشته و ۵۳ تن زخمی شدند. پلیس فدرال آمریکا از شناسایی هویت ۴۸ تن از قربانیان این کشتار خبر داده است، همچنین، بیش از ۴۰ تن از زخمی ها ، هنوز در بیمارستان‌های منطقه بستری هستند.

رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه ساعاتی پس از حمله به کلوب شبانه در اورلاندو، آن را حمله‌ای علیه همه مردم آمریکا خواند.

او گفت: "این حمله یاد آوری هشیارانه ایست که حمله به هر آمریکایی، صرف نظر از نژاد، قومیت و گرایشات جنسی حمله به همه ما است. حمله به ارزش‌های بنیادین مساوات و کرامت انسانی است که معرف کشور ما است."

آقای اوباما در ادامه گفت که محل این کشتار صرفاً کلوبی شبانه نبود بلکه مکانی بود برای ایجاد همبستگی و آگاهی بخشی نسبت به حقوق مدنی همه آن هایی که گرایشات جنسی مختلف دارند.

کشتار در کلوب همجنسگرایان "پالس" در شهر اورلاندوی فلوریدا در ماه ژوئن رخ داد.

XS
SM
MD
LG