لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۵

آمار کشته شدگان تیراندازی کلوب همجنسگرایان ایالت فلوریدا به ۵۰ نفر رسید؛ متهم شناسایی شد


 تیرانداز که افراد را در کلوب همجنسگرایان گروگان گرفته بود، در درگیری با نیروهای ویژه کشته شد.
تیرانداز که افراد را در کلوب همجنسگرایان گروگان گرفته بود، در درگیری با نیروهای ویژه کشته شد.

شهردار اورلاندو در ایالت فلوریدا در جنوب شرقی آمریکا گفت در تیراندازی کلوب شبانه همجنسگرایان در اورلاندو دست کم ۵۰ نفر کشته و ۵۳ نفر نیز مجروح شده اند. این تیراندازی در کلوب "پالس" که کلوب همجنسگرایان است، در اوایل صبح روز یکشنبه رخ داد. مقامات پلیس پیشتر شمار کشته شدگان را حدود ۲۰ نفر عنوان کرده بودند.

مقامات آمریکایی این تیراندازی را یک "تروریسم داخلی" توصیف و متهم تیراندازی را عمر صدیقی متین، ۲۹ ساله شهروند آمریکا معرفی کردند. به گزارش رسانه های آمریکایی، پدر و مادر عمر متین از افغانستان به آمریکا آمده بودند.

شبکه خبری سی بی اس آمریکا پیشتر گزارش داده بود که منابع به این شبکه گفته اند نام متهم، عمر متین است و او با "تروریسم اسلامی" در ارتباط بوده است. با این حال، این شبکه به نقل از منابع خود گفته است که متین سابقه جنایی روشنی نداشته است.

مقامات امنیتی پیشتر در یک کنفرانس خبری گفتند که در حال بررسی احتمال ارتباط فرد تیرانداز با افراطگرایان اسلامی هستند. شبکه سی ان ان می گوید اظهارات یک مامور پلیس درباره مهاجم باعث شده است که مقامات این احتمال را بررسی کنند.

یک عضو نیروی ویژه سوات
یک عضو نیروی ویژه سوات

فرد تیرانداز که افراد را در کلوب همجنسگرایان گروگان گرفته بود، در درگیری با نیروهای ویژه سوات SWAT کشته شد. جان مینا، رئیس پلیس شهر اورلاندو گفت متهم با یک افسر که در کلوب کار می کرد، حدود ساعت دو بامداد وارد درگیری مسلحانه شد، و سپس به داخل کلوب برگشت و افراد را گروگان گرفت.

افسر پلیس در صحنه نزدیک به تیراندازی در اورلاندو
افسر پلیس در صحنه نزدیک به تیراندازی در اورلاندو

در زمان تیراندازی، مدیران این کلوب از طریق فیسبوک از مشتریان خود خواستند که از کلوب بیرون بروند و به سرعت دور شوند.

حدود ساعت پنج بامداد بود که مقامات نیروهای ویژه سوات را برای آزاد کردن گروگان ها به محل فرستادند.

سیاستمداران آمریکایی روز یکشنبه به این تیراندازی واکنش نشان دادند.

اورلاندو جمعه پیش از این نیز صحنه یک تیراندازی خبرساز دیگر بود که طی آن، کریستینا گریمی، یک خواننده ۲۲ ساله که با طرفداران خود عکس می گرفت، هدف شلیک گلوله قرار گرفت و کشته شد. مهاجم ۲۷ ساله نیز بعد از درگیری با برادر این خواننده، فورا خود را کشت.

XS
SM
MD
LG