لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۴

اوباما:باید پیوند احتمالی حمله به کلوب همجنسگرایان با گروههای تروریستی روشن شود


رئیس جمهوری آمریکا در سخنان خود از تلاش پلیس و ماموران اورژانس که به سرعت وارد عمل شدند تقدیر کرد.
رئیس جمهوری آمریکا در سخنان خود از تلاش پلیس و ماموران اورژانس که به سرعت وارد عمل شدند تقدیر کرد.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، در واکنش به تیراندازی خونین در کلوب شبانه همجنسگرایان گفت که این حمله در واقع حمله به تمام آمریکاییان با نژاد و رنگ و تمایل جنسی متفاوت بود. او گفت که این اقدام، حمله به ارزشهای آمریکاییان بود.

باراک اوباما گفت که در تحقیقات درباره این تیراندازی باید روشن شود که این اقدام با گروههای تروریستی ارتباط داشته یا نه.

آقای اوباما گفت که به شهردار اورلاندو تسلیت گفته و اعلام کرده است که از هیچ کمکی به شهر اورلاندو برای رسیدگی به این حادثه دریغ نخواهد شد.

رئیس جمهوری آمریکا در سخنان خود از تلاش پلیس و ماموران اورژانس که به سرعت وارد عمل شدند تقدیر کرد. به گفته آقای اوباما اگر عملکرد خوب این ماموران نبود، تلفات حادثه بیشتر می شد.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه بیانیه خود در واکنش به تیراندازی خونین در کلوب شبانه همجنسگرایان گفت: "این یک روز تلخ برای همه ما و همه دگرباشان جنسی بود. آن محل نه تنها یک کلوب بلکه محلی برای گردهمایی و حس اتحاد بود."

رئیس جمهوری آمریکا گفت که تیراندازی خونین در کلوب همجنسگرایان در اورلاندو بدترین حادثه تیراندازی در تاریخ آمریکاست. او گفت که این حادثه یادآور آن است که چقدر راحت کسی می تواند اسلحه تهیه کند و به مردم حاضر در یک باشگاه، کلیسا و سینما تیراندازی کند.

رئیس جمهوری آمریکا در انتهای بیانیه خود در واکنش به تیراندازی در کلوب شبانه همجنسگرایان در اورلاندو گفت: "ما باید چهره تنفر و خشونت را کنار بگذاریم و علیه کسانی که ما را مورد تهدید قرار می دهند، یکپارچه باشیم."

شهردار اورلاندو در ایالت فلوریدا در جنوب شرقی آمریکا گفت در تیراندازی اوایل صبح یکشنبه در کلوب شبانه همجنسگرایان، کلوب پالس، دست کم ۵۰ نفر کشته و ۵۳ نفر نیز مجروح شده اند. مهاجم، عمر صدیقی متین، در درگیری با نیروهای ویژه سوات کشته شد.

XS
SM
MD
LG