لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۵۵

ریشه های اسلوونیایی ملانیا ترامپ


ملانیا ترامپ، همسر دونالد ترامپ که دوشنبه شب در کنوانسیون حزب جمهوریخواه در کلیولند خواستار حمایت حاضران از همسرش شد، در یوگسلاوی سابق به دنیا آمد و پیشینه ای متفاوت از همسران دیگر نامزدهای جمهوریخواه ریاست جمهوری آمریکا دارد.

ملانیا ترامپ، ۴۶ ساله که در صورت پیروزی همسرش در انتخابات ریاست جمهوری بانوی اول آمریکا خطاب خواهد شد، زاده شهر کوچک و پنج هزار نفری سِونیتسا در جمهوری اسلوونی است؛ که تا دو دهه قبل بخشی از جمهوری یوگسلاوی بود.

میریانا یلانکیچ، همکلاسی مدرسه ملانیا ترامپ درباره او می گوید: "خیلی دختر مثبتی بود. کتاب خوندن و طراحی را دوست داشت؛ لباس های کهنه اش را می‌شکافت و مدل‌های جدیدی می‌دوخت. دوست خوبی بود، خیلی رازدار بود. حرفها را در دل خودش نگه می‌داشت."

ملانیا از شهر خود به لیوبلیانا، پایتخت اسلوونی رفت و مانکن شد.

استانه یرکو، عکاس مد می‌گوید که در خیابان با خانم ملانیا برخورد کرده و به نظرش رسیده که او برای مانکنی مناسب است. با او حرف زده تا او را راضی کند که مدل لباس شود. ولی ملانیا تردید داشت چون در آن موقع مشغول تحصیل بود و می خواست درسش را تمام کند. آقای یرکو خود را عامل موفقیت ملانیا می‌داند.

این عکاس می‌گوید: "عکس هایی از او گرفتم و به دیگران نشان دادم. تأییدش کردند و کار مانکنی را شروع کرد."

حرفه مانکنی بعدها ملانیا را به نیویورک، مرکز مد آمریکا کشاند، و همانجا بود که با دونالد ترامپ آشنا شد و ازدواج کرد.

دونالد ترامپ هنگام معرفی همسرش در کنوانسیون حزب جمهوریخواهگفت: "او زن فوق العاده و مادر بی نظیریست؛ عاشق پسرمان است. موجود خاصی است و باید بگویم که "بانوی اول" فوق العاده‌ای خواهد بود."

ملانیا هم در مقابل در سخنرانی خود در این کنوانسیون به حاضران گفت که اگر کسی قرار است برای آنها و کشورشان بجنگد، به آنها اطمینان می‌دهد که آن شخص همسرش است.

XS
SM
MD
LG