لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۷

واکنش رئیس کمپین ترامپ به جنجال بر سر سخنرانی ملانیا: کسی از نویسندگان کمپین اخراج نخواهد شد


رئیس ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ با تاکید بر اینکه ملانیا ترامپ در سخنرانی خود از سخنان دیگران کپی برداری نکرده است اعلام کرد که کسی از نویسندگان سخنرانی در ستاد آقای ترامپ اخراج نخواهد شد.

پال منفورت، رئیس ستاد انتخاباتی آقای ترامپ روز سه شنبه ۲۹ تیر گفت: "فکر این که او (ملانیا ترامپ) با علم به این که سخنرانی اش تا چه حدی موشکافی می شود، چنین کاری بکند، بسیار بی معنی است."

او در یک کنفرانس خبری گفت که هیچ یک از نویسندگان کمپین آقای ترامپ هم به دلیل اتهام کپی برداری اخراج نخواهند شد.

با این حال این مقام ستاد آقای ترامپ، سخنی در رد اتهام کپی برداری علیه نویسندگان متن سخنرانی ملانیا ترامپ نگفت.

سخنرانی روز دوشنبه خانم ترامپ در کنوانسیون حزب جمهوریخواه با اتهام کپی برداری از سخنرانی میشل اوباما در سال ۲۰۰۸ روبرو شد. منتقدان اعلام کردند که دست کم یک بخش از سخنرانی خانم ترامپ از سخنرانی خانم اوباما در کنوانسیون حزب دمکرات در سال ۲۰۰۸ برداشت شده است.

در پی انتشار این خبر، رئیس سابق ستاد آقای ترامپ، کوری لواندوسکی، گفت که هرکس مسئول نوشتن سخنرانی ملانیا ترامپ بوده، باید اخراج شود.

در همین رابطه، جیسون میلر سخنگوی ترامپ نیز در بیانیه ای در صبح سه شنبه گفت: "تیم نویسندگان ملانیا ترامپ برای نوشتن این نطق زیبا، یادداشت هایی ازنکات الهام بخش زندگی او برداشتند و در برخی موارد طرز فکر شخصی او را انعکاس دادند."

میلر همچنین گفت: "تجربه مهاجرت ملانیا و عشق او به آمریکا در این نطق گنجانده شده و آن را به یک دستاورد تبدیل کرده است."

ملینا ترامپ در سخنرانی خود از همسر خود دفاع کرد و او را رهبری عالی خواند.

او گفت: "اگر کسی را می خواهید که برای شما و کشور بجنگد من به شما اطمینان میدهم که او آن شخص است. او هرگز تسلیم نمی شود و مهم تراز همه او هرگز شما را ناامید نخواهد کرد."

تمرکز بر اقتصاد و آغاز بررسی نامزدی ترامپ

به دنبال جنجال مطبوعاتی بر سر کپی برداری سخنرانی همسر ترامپ از بانوی اول آمریکا، کنوانسیون ملی جمهوریخواهوان روز سه شنبه بر اقتصاد تمرکز کرده است.

کنوانسیون جمهوریخواهان که در روز دوم از ساعت ۱۷:۳۰ بعد از ظهر به وقت آمریکا آغاز به کار می‌کند، بررسی نامزدی دونالد ترامپ را نیز در دستور کار دارد.

​به گزارش خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا، روز دوشنبه، با وجود مخالفت‌هایی برای بررسی نامزدی آقای ترامپ، در پی رای گیری در کنوانسیون تصمیم بر آن شد که نامزدی او بررسی شود.

در جلسه روز سه شنبه برخی چهره های عمده جمهوریخواهان از جمله پال رایان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و کریس کریستی و بن کارسون، داوطلبان نامزدی انتخابات از این حزب سخنرانی می کنند.

بخش فارسی صدای آمریکا نیز خبرنگاران خود، نگار محمدی و فرهاد پولادی را برای پوشش تلویزیونی این رویداد به شهر کلیولند اعزام کرده و آرش سیگارچی، سردبیر وبسایت صدای آمریکا نیز در محل حضور دارد.

XS
SM
MD
LG