لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۳۷

پنج نکته که درباره "مایک پنس" معاون دونالد ترامپ باید بدانید


مایک پنس فرماندار ایالت ایندیانا به همراه همسرش.
مایک پنس فرماندار ایالت ایندیانا به همراه همسرش.

مایک پنس فرماندار ایالت ایندیانا روز جمعه بطور رسمی به عنوان گزینه دونالد ترامپ برای معاونت ریاست جمهوری معرفی شد، ۵۷ سال دارد. همسر او معلم سابق مدرسه است و یک پسر و دو دوختر دارد.

پسر بزرگتر مایک پنس، افسر نیروی دریایی است و جوان ترین دخترش، "آدری"، درباره دیدگاه های لیبرال خود صحبت کرده که در تضاد با دیدگاه های پدرش است.

نشریه "هیل" مایک پنس را اینگونه توصیف می کند:

۱- او در کنگره حامیان وفاداری دارد. مایک پنس شش دوره به عنوان نماینده ایندیانا در مجلس نمایندگان آمریکا خدمت کرده و شماری از همکاران سابقش او را دوست دارند. او از یک شورشی "تی پارتی" به یک رهبر حزب تبدیل شد.

۲- مایک پنس در یک رقابت سخت برای انتخاب شدن دوباره به عنوان فرماندار ایالت ایندیانا قرار دارد. او از جانب جناح دست راستی به دلیل تغییر یک ماده قانونی درباره آزادی های مذهبی، که چند روز قبل تر آن را امضا و تایید کرده بود، مورد انتقاد قرار گرفت. منتقدان آن قانون می گفتند که تبعیض علیه دگرباشان جنسی را در این ایالت قانونی می کند. از سوی دیگر طرفداران آقای پنس در انتخابات می گویند او عملکرد خوبی در مورد کاهش نرخ مالیات داشته است.

۳- او رابطه خوبی با حامیان مالی کمپین های انتخاباتی دارد. از این نظر به نوشته هیل او می تواند به دونالد ترامپ که به نسبت هیلاری کلینتون منابع مالی کمتری جمع کرده است، کمک کند.

۴- آقای پنس از نظر مسائل اجتماعی فردی محافظه کار به شمار می رود. وی عمیقا مذهبی است و حضورش می تواند در کنوانسیون ملی حزب جمهوریخواه بازتاب خوبی برای دونالد ترامپ داشته باشد. در حقیقت یک دلیلی که شاید ترامپ کریس کریستی را در نظر نگرفته، همین مورد است که او در بین جمهوریخواهان فردی لیبرال قلمداد می شود. از سوی دیگر حضور پنس در آن سمت، می تواند برای ترامپ در ماجراهای مربوط به حق ازدواج همجنسگرایان دردسرساز شود.

۵- مایک پنس می داند در برنامه های رادیویی چگونه ظاهر شود. او کار سیاسی خود را به عنوان مجری یک برنامه رادیویی محافظه کار، در اوایل دهه ۱۹۹۰ میلادی، آغاز کرد و چهره ای شناخته شده برای جمهوریخواهان است.

XS
SM
MD
LG