لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۱

بیشتر رای دهندگان می گویند ترامپ باید از ریاست سازمان ترامپ کنار بکشد


ترامپ روز چهارشنبه به بنیاد خانوادگی کلینتون به شدت حمله کرد.
ترامپ روز چهارشنبه به بنیاد خانوادگی کلینتون به شدت حمله کرد.

نتایج یک نظر سنجی حاکی است نزدیک ۷۰ درصد رای دهندگان آمریکایی فکر می کنند دونالد ترامپ نامزد احتمالی حزب جمهوریخواه برای ریاست جمهوری باید در حالی که درگیر مسائل سیاسی است از مقام خود به عنوان رئیس سازمان ترامپ کنار برود. نتایج در حالی منتشر می شود که ترامپ قصد دارد برای بازگشایی یک زمین گلف که مالک آن است به اسکاتلند برود.

بنا به نظر سنجی مشترک سی ان ان / او آر سی، ۶۹ درصد می گویند ترامپ باید از ریاست سازمان کنار برود، ۲۸ درصد بر این گمانند که او باید به اداره سازمان ادامه دهد.

موافقت با کناره گیری ترامپ گسترده است. ۵۶ درصد جمهوریخواهان، ۷۱ درصد افراد مستقل و ۷۷ درصد جمهوریخواهان می گویند او باید کنار برود. حتی در میان کسانی که می گویند به ترامپ در رویارویی با کلینتون رای خواهند داد، ۵۵ درصد می گویند او در حالی که به فعالیت های سیاسی ادامه می دهد، باید ریاست سازمان ترامپ را رها کند.

ترامپ اخیرا پرسش هایی را درباره پولی که بنیاد کلینتون زمانی که هیلاری کلینتون وزیر خارجه بود جمع کرد مطرح ساخت. او از عضویت در هیات مدیره بنیاد در حالی که برای ریاست جمهوری فعالیت می کند کنار رفته است، اما شوهرش، بیل کلینتون، در امور بنیاد فعال است.

در چند روز گذشته، ترامپ و کلینتون هر دو در سخنرانی هایی دلایل خود را در این باره که چرا فکر می کنند رقیبشان نباید رئیس جمهوری باشد تشریح کرده اند. ترامپ روز چهارشنبه به بنیاد خانوادگی کلینتون به شدت حمله کرد و کلینتون روز سه شنبه فعالیت های بازرگانی ترامپ را بباد انتقاد گرفت.

XS
SM
MD
LG