لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۷

هیلاری کلینتون: برنامه‌ اقتصادی ترامپ مانند نظرات سیاسی او خطرناک است


هیلاری کلینتون، که خود با انتقاداتی در مورد ارتباط با وال استریت روبروست، گفت ترامپ زمینه را برای وال استریت فراهم خواهد کرد.
هیلاری کلینتون، که خود با انتقاداتی در مورد ارتباط با وال استریت روبروست، گفت ترامپ زمینه را برای وال استریت فراهم خواهد کرد.

هیلاری کلینتون نامزد احتمالی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آینده ایالات متحده، روز سه شنبه در یک سخنرانی در ایالت اوهایو، برنامه‌های اقتصادی رقیب جمهوریخواه خود را به اندازه نقطه نظرات او در عرصه سیاست خارجی "خطرناک" دانست.

وزیر خارجه پیشین آمریکا، با بیان این که "پیشنهادات اقتصادی آقای ترامپ، مانند نظرات او در سیاست خارجی، خطرناک هستند،" گفت هرچند وضعیت اقتصادی آمریکا آنچه که می‌خواهیم نیست، اما همچنان از هر کشور دیگری در جهان قوی‌تر بوده در موقعیت بهتری هستیم.

وی همچنین به برخی اظهارنظرهای جنجال برانگیز نامزد احتمالی حزب جمهوریخواه، مانند موضوع حداقل دستمزد و حقوق کاری زنان، اشاره کرد و گفت آقای ترامپ یک بار حتی زنان شاغل باردار را "باعث زحمت و دردسر" دانست.

خانم کلینتون، که خود با برخی انتقادات مورد ارتباط با وال استریت و شرکت‌های بزرگ آمریکایی روبروست، در ادامه گفت که دونالد ترامپ کشور را به وضعیتی خواهد کشاند که پیش از بحران اقتصادی وجود داشت و زمینه را برای فعالیت‌های وال استریت فراهم خواهد کرد.

سناتور پیشین ایالت نیویورک همچنین پیش بینی کرد که این سرمایه دار میلیاردر اهل نیویورک، ایالات متحده را بار دیگر دچار رکورد اقتصادی خواهد کرد و گفت "اقتصاد جهانی از هر کلمه‌ای که رئیس جمهوری ما می‌گوید تاثیر می‌پذیرد."

XS
SM
MD
LG