لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۵

آسوشیتدپرس: مقام‌های آمریکا از احتمال تحریم نفتی ونزوئلا خبر دادند


تظاهرات مردم در کاراکاس پایتخت ونزوئلا همزمان با رأی گیری دولت نیکلاس مادورو برای تشکیل مجمع ملی تغییر قانون اساسی - ۸ مرداد ۱۳۹۶
تظاهرات مردم در کاراکاس پایتخت ونزوئلا همزمان با رأی گیری دولت نیکلاس مادورو برای تشکیل مجمع ملی تغییر قانون اساسی - ۸ مرداد ۱۳۹۶

برخی مقام‌های آمریکایی می‌گویند ایالات متحده در واکنش به رأی گیری اخیر در ونزوئلا، که اختیارات حزب حاکم را بطور نامحدودی افزایش خواهد داد، در تدارک وضع تحریم‌های جدیدی علیه آن کشور است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز دوشنبه به نقل از این مقام‌ها که هویت آنها را فاش نکرده است نوشت، تحریم‌های جدید به زودی و شاید روز دوشنبه اعلام شود و احتمالا صنعت نفت ونزوئلا را هدف می‌گیرند.

به رغم مخالفت اپوزیسیون و تظاهرات گسترده مردم ونزوئلا، رأی گیری برای انتخاب ۵۴۵ عضو یک مجمع ملی که مسئولیت تدوین قانون اساسی جدید ونزوئلا را برعهده خواهد داشت، روز یکشنبه برگزار شد.

واشنگتن هفته گذشته چند تن از مقام‌های کنونی و پیشین ونزوئلا را تحت تحریم قرار داد و به دولت نیکلاس مادورو هشدار داد که اگر انتخابات روز یکشنبه برگزار شود، تحریم‌های بیشتری نیز در راه خواهد بود.

دولت ونزوئلا روز دوشنبه اعلام کرد رأی گیری روز گذشته، به رغم ادعاهای مطرح شده در مورد میزان مشارکت پائین مردم، پشتوانه مردمی لازم برای اعمال تغییرات در نظام سیاسی کشور را به دولت داده است.

دولت پرزیدنت ترامپ برگزاری این انتخابات را محکوم کرد و نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد آن را «انتخابات ساختگی» مادورو خواند که ونزوئلا را یک گام دیگر به سمت دیکتاتوری پیش می‌برد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG