لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۶

آمریکا ۸ فرد دیگر در ونزوئلا از جمله برادر هوگو چاوز را تحریم کرد


نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا (راست)، همسر او سیلیا فلورس، و ادان چاوز برادر هوگو چاوز بر سر مزار رئیس جمهوری پیشین - نوامبر ۲۰۱۳
نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا (راست)، همسر او سیلیا فلورس، و ادان چاوز برادر هوگو چاوز بر سر مزار رئیس جمهوری پیشین - نوامبر ۲۰۱۳

ایالات متحده روز چهارشنبه در اقدامی دیگر در جهت مقابله با روند «غیردموکراتیکی که دولت ونزئولا در پیش گرفته است»، هشت فرد دیگر از جمله بردار هوگو چاوز رئیس جمهوری پیشین آن کشور را تحت تحریم قرار داد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این افراد از مقام‌های کنونی و پیشین ونزوئلا هستند که واشنگتن آنها را به حمایت از طرح رئیس جمهوری کنونی برای تشکیل مجمع ملی اصلاح قانون اساسی آن کشور آمریکای لاتین متهم کرده است.

انتخابات برای تعیین اعضای این مجمع روز ۳۰ ژوئیه، به رغم محالفت‌های داخلی و خارجی، برگزار شد. آمریکا تشکیل این مجمع را تلاش نیکلاس مادورو برای تقویت قدرت خود و تضعیف اصول دموکراتیک در ونزوئلا می‌داند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از استیون منوشن وزیر خزانه داری ایالات متحده پس از اعلام این خبر در شهر واشنگتن نوشت، رئیس جمهوری ونزوئلا می‌خواهد با استفاده از این «مجمع غیرمشروع، دیکتاتوری خود را تقویت کند.»

اغلب افرادی که امروز در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفتند، از اعضای مجمع تازه تاسیس هستند؛ از جمله ادان چاوز برادر هوگو چاوز رئیس جمهوری پیشین ونزوئلا که سال ۲۰۱۳ میلادی درگذشت و مادورو جانشین او شد.

آمریکا پیشتر برخی دیگر از مقام ونزوئلایی، از جمله شخص نیکلاس مادورو، را تحریم کرده است.

بر اساس این تحریم‌ها، دارایی‌های این افراد می‌تواند در ایالات متحده ضبط و تجارت شهروندان آمریکایی با آنها ممنوع خواهد شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG