لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۵

توئیر حساب‌های مشکوک به ارتباط با دخالت روسیه در امور آمریکا را مسدود کرد


شبکه اجتماعی توئتیر اعلام کردند که به اعضای کنگره آمریکا گزارش داده‌اند حدود ۲۰۰ حساب توئیتری مرتبط با روسیه و مشکوک به دخالت در امور سیاسی ایالات متحده را مسدود کرده‌اند.

شبکه اجتماعی توئیتر در بیانیه‌ای گفت با بررسی‌های صورت گرفته حساب‌های مسدود شده از برخی حساب‌های فیسبوک منشعب شده بودند.

این بیانیه همچنین می‌گوید که شکبه خبری تلویزیونی آر.تی. روسیه حدود ۲۷۵ هزار دلار آگهی در توئیتر خریداری کرده است.

جلسه روز گذشته در کنگره، در چارچوب بررسی میزان دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا بود.

تاکنون کمیته‌های تحقیق کنگره با برخی از مقامات دولت پیشین و کنونی مصاحبه‌هایی انجام داده و هم اکنون نوبت به تحقیق درباره میزان بهره‌گیری روسیه از شبکه‌های اجتماعی رسیده است.

سناتور مارک وارنر از اعضای ارشد کمیته اطلاعات مجلس سنا که یکی از کمیته‌های تحقیق است، از توضیحات ارائه شده از سوی مسوولان توئتیر اظهار نارضایتی کرد.

او گفت «گزارش‌هایی که مسوولان توئیتر به کمیته اطلاعات سنا ارائه دادند، از نظر محتوا بسیار نامید کننده بود. حساب‌هایی که می‌گویند مسدود کرده‌اند، عمدتا گرته برداری از حساب‌هایی بود که فیسبوک می‌گوید مسدود کرده است. این نشان می‌دهد که مسئولان توئیتر مساله تهدید دموکراسی ما از طریق شبکه‌های اجتماعی را جدی نگرفته‌اند. به صراحت تمامی پاسخ‌های آنها، به پرسش‌های ما، ناکافی بود.»

مسئولان شبکه اجتماعی فیسبوک قول داده‌اند اطلاعات مربوط به حدود سه هزار آگهی مرتبط با روس‌ها را، که فیسبوک مسدود کرده است، در اختیار کمیته تحقیق قانونگذاران قرار دهند.

بنا بر اعلام مارک زاکربرگ بنیانگذار فیسبوک، این شرکت اطلاعات مورد نیاز کمیته‌های تحقیق را در اختیار آنها قرار خواهد داد. او می‌گوید باید حق انتخاب آزاد اطلاعات بر روی شبکه‌های اجتماعی محترم بماند و از مردم گرفته نشود.

پرزیدنت ترامپ دو روز پیش، با بهره گیری از توئیتر، فیسبوک را در کنار روزنامه‌های نیویورک تایمز و واشنگتن پست قرار داد و گفت همه اینها ارائه دهنده اخبار جعلی هستند.

رئیس جمهوری ایالات متحده افزود، طی ۹ ماه حضورش در کاخ سفید، با کمک مردم اقتصاد را متحول کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

  • 16x9 Image

    فرهاد پولادی

    متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.
    از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.

XS
SM
MD
LG