لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۷

اوباما در جلسه با مشاوران سیاست خارجی؛ آمریکا از دولت منتخب ترکیه حمایت می کند


ساعتی پیش تیم مشاوران امنیت ملی و سیاست خارجی باراک اوباما تازه ترین اخبار و اطلاعات درباره تحولات ترکیه را با رئیس جمهوری آمریکا درمیان گذاشت. در این جلسه باراک اوباما یک بار دیگر بر حمایت آمریکا از دولت منتخب و غیرنظامی ترکیه تاکید کرد.

طبق بیانیه ای که کاخ سفید منتشر کرده، رئیس جمهوری آمریکا خواستار آن شد تا گروه مشاوران وی با همتایان خود در ترکیه همکاری کنند تا امنیت و سلامت ماموریت ها و کارمندان، پرسنل دیپلماتیک و نظامی و همچنین خانواده های آنان در ترکیه تامین شود.

بیانیه کاخ سفید می گوید با آن که ما تا این لحظه گزارشی درباره کشته یا مجروح شدن شهروندان آمریکا در خشونت های ترکیه دریافت نکرده ایم، رئیس جمهوری آمریکا و گروه مشاوران او درباره کشته شدگان در جریان ناآرامی های کودتای نظامی ناکام در ترکیه ابراز تاسف کرده و بر لزوم عملکرد تمامی طرف های درگیر در وقایع ترکیه در چارچوب قانون و پرهیز از خشونت تاکید کرده و هشدار دادند در غیر این صورت وضع به بی ثباتی و خشونت بیشتر کشیده می شود.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین بر چالش های مشترکی تاکید کرد که مستلزم همکاری بیشتر ترکیه با ایالات متحده است، از جمله در عملیات آمریکا علیه تروریسم.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین از مشاوران خود خواست تا مرتبا او را در جریان آخرین وقایع و تحولات بگذارند.

XS
SM
MD
LG