لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۶

مجلس نمایندگان آمریکا طرح جدید «ایمنی مدارس» را تصویب کرد


هزاران جفت کفش در مقابل ساختمان کنگره، برای یادبود دانش آموزانی که در ده ها مورد تیراندازی در مدارس ایالات متحده کشته شده اند.
هزاران جفت کفش در مقابل ساختمان کنگره، برای یادبود دانش آموزانی که در ده ها مورد تیراندازی در مدارس ایالات متحده کشته شده اند.

مجلس نمایندگان ایلات متحده بعد از ظهر چهارشنبه طرح جدید تامین امنیت در مدارس سراسر کشور را با ۴۰۷ رای موافق در برابر ۱۰ رای مخالف تصویب کرد و آن را برای بررسی و رای گیری به سنا فرستاد. رییس جمهوری آمریکا پیشتر گفته بود در صورت تایید در هر دو مجلس آن را امضا خواهد کرد.

کاخ سفید صبح چهارشنبه اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده از طرح جدید ایمنی مدارس در کنگره حمایت می کند. طرحی که هدف آن پیشگیری از تکرار حوادث خشونت‌بار است؛ مانند آنچه ماه گذشته در دبیرستانی در جنوب ایالت فلوریدا رخ داد که منجر به مرگ ۱۷ نفر شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بیاینه کاخ سفید و تصویب این طرح به دنبال تجمع گروهی از دانش آموزان آمریکایی در مقابل ساختمان کنگره،برای گرامیداشت قربانیان تیراندازی اواخر بهمن ماه در دبیرستان «مارجری استونمن داگلاس» در پارکلند فلوریدا و اقدام فوری برای پیشگیری از این حوادث، صادر شد.

بر اساس این گزارش، این لایحه به واسطه تدابیر وزارت دادگستری در همکاری با نیروهای انتظامی و مسئولان مدارس برای شناسایی و پیشگیری از خشونت در مدارس، از دانش آموزان حفاظت می‌کند. بر اساس این قانون، بودجه‌ای معادل ۵۰ میلیون در سال برای این منظور اختصاص می‌یابد.

بودجه در نظر گرفته برای آموزش، ساز و کار شناسایی تهدید و نحوه گزارش دادن آن، ارزیابی تهدید احتمالی، و انجام هماهنگی‌های لازم بین مسئولان مدارس و پلیس و تیم‌های مخصوص پیشگیری از وقوع تهدید هزینه خواهد شد.

این لایحه پیش از آن که برای امضای رییس جمهوری و به قانون تبدیل شدن به کاخ سفید ارسال شود، باید به تصویب هر دو مجلس نمایندگان و سنا در کنگره برسد. سنا طرح دیگری را در دست بررسی دارد که رأی گیری بر سر مصوبه مجلس نمایندگان را به تاخیر می اندازد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG