لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۳۵

پرزیدنت ترامپ: برای افزایش محدودیت سنی خرید اسلحه، منتظر رأی دادگاه هستم


نشست پرزیدنت دونالد ترامپ با مسئولان محلی و ایالتی درباره راه های ارتقای امنیت مدارس ایالات متحده در کاخ سفید - ۲۲ فوریه ۲۰۱۸
نشست پرزیدنت دونالد ترامپ با مسئولان محلی و ایالتی درباره راه های ارتقای امنیت مدارس ایالات متحده در کاخ سفید - ۲۲ فوریه ۲۰۱۸

رئیس جمهوری ایالات متحده می‌گوید پیش از هر اقدامی در مورد افزایش محدودیت سنی برای خرید اسلحه، منتظر اعلام رأی دادگاه‌ها و مسئولان ایالت‌های مختلف خواهد ماند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، دونالد ترامپ روز دوشنبه در توئیتی درباره طرح کاخ سفید به منظور مقابله با خشونت‌های ناشی از سلاح گرم، این مطلب را بیان کرده است.

بحث لزوم اصلاح قوانین مالکیت و حمل سلاح پس از تیراندازی مرگبار اواخر بهمن ماه در دبیرستانی در جنوب ایالت فلوریدا، بار دیگر به موضوعی داغ در آمریکا تبدیل شده است.

به دنبال آن، دولت پرزیدنت ترامپ آمادگی خود را برای کمک به آموزش معلمان مدارس و بررسی قوانین مربوط به خرید سلاح و همچنین تحقیق در مورد پیشینه متقضایان اعلام کرد.

با این حال، افزایش محدودیت سنی برای خرید اسلحه موضوع جدیدی است که در کمیسیون‌های فدرال مطرح شده و کاخ سفید نیز ماه گذشته حمایت ضمنی خود را از آن اعلام کرد.

پرزیدنت ترامپ در توئیت امروز خود نوشت «در مورد محدودیت سنی از ۱۸ به ۲۱ (سال)، پیش از هر اقدامی، در حال پیگیری پرونده‌های موجود در دادگاه‌ها و احکام آنها هستم.»

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه خاطر نشان کرد که «همه چیز در این زمینه به سرعت پیش می‌رود، اما (برای آن که نرم و روان جلو برود) از حمایت سیاسی چندانی برخوردار نیست.»

رسانه‌ها پیشتر در روز دوشنبه از طرح کاخ سفید برای پیشگیری از وقوع تیراندازی در مدارس خبر دادند، که به گفته آنها در آن از افزایش محدودیت سنی حمایت نشده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، در این طرح به جای حمایت مستقیم رئیس جمهوری، مسئولیت بررسی این موضوع بر عهده کمیسیون فدرال امنیت مدارس گذاشته شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG