لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۰

انتقاد پرزیدنت ترامپ از عملکرد اف بی آی در رابطه با تیراندازی فلوریدا


پرزیدنت ترامپ از اف بی آی، پلیس فدرال آمریکا، برای بی توجهی به نشانه هایی که پیش از تیراندازی مرگبار یک دانش آموز اخراجی نوزده ساله دبیرستانی در ایالت فلوریدا علنی شده بود، انتقاد کرده است.

همزمان، صدها نفر از مردم فلوريدا، از جمله بازماندگان و خانواده های قربانیان تيراندازی در دبيرستان «مارجری استونمن داگلاس»، در تظاهراتی خواهان ایجاد تغییراتی در قانون مالکيت و حمل اسلحه شدند.

دانش آموزان دبيرستان داگلاس و دیگر شرکت کنندگان در تظاهرات روز شنبه ۲۸ بهمن در اين حرکت ضمن محکوم کردن «اتحاديه سراسری مالکان اسلحه در آمريکا» از قانونگذاران و سياستمداران کشور خواستند قانون آزادی مالکیت اسلحه را تغيير دهند.

سه روز پس از فاجعۀ تيراندازی در دبيرستان شهر پارکلند در فلوريدا، دانش آموزان دبیرستانی در مقابل ساختمان دادگاه فدرال سخنرانی‌های آتشينی در اعتراض به قانون آزادی مالکيت و حمل اسلحه در آمريکا ايراد کردند.

يکی از اين سخنرانی‌ها توسط اما گونزالس، دانش آموز دبيرستان مارجری استونمن داگلاس ايراد شد که از روز شنبه بارها از سراسر رسانه‌های آمريکا پخش شده است. او در اين سخنرانی به یک توئيت پرزیدنت ترامپ واکنش نشان داد.

پرزیدنت ترامپ در این توئيت گفته بود که از پیش نشانه‌های زيادی وجود داشت که عامل تيراندازی فلوريدا مشکل روانی داشته، از مدرسه اخراج شده بود و آدم منضبطی نبود. همسايه‌ها و همکلاسی‌هايش همه می‌دانستند که او آدم دردسر آفرينی ست. آنها بايد اين موارد را مرتب به مقامات گزارش می دادند.

اماگونزالس، در واکنش به این توئیت گفت: «ما گزارش داديم، بارها و بارها گفتيم. از زمانی که هنوز در مدرسۀ راهنمايی بود. برای هر کسی که او را می شناخت عجيب نبود وقتی شنيدند او عامل تيراندازی بوده. ما که می شناختيمش. می‌دانستيم که می‌گفتند مشکل روانی داشته، من راونشناس نيستم ولی ما بايد به اين مسائل توجه کنيم. اين يک واقعيت است که اگر او چاقو داشت نمی توانست اين همه افراد را يکجا از بين ببرد.»

اما گونزالس، دانش آموز دبیرستان داگلاس در حال سخنرانی درباره آزادی مالکیت اسلحه
اما گونزالس، دانش آموز دبیرستان داگلاس در حال سخنرانی درباره آزادی مالکیت اسلحه

گونزالس سپس خطاب به قانونگذاران و سياستمداران آمريکا گفت: «روی سخن من با تک تک سياستمدارانی ست که «ان آر اِی» از آنها حمايت مالی می کند؛ شرمتان باد!»

ان آر ای، اتحاديه سراسری مالکان اسلحه در آمريکاست که قدرت و نفوذ بسیاری دارد.

همزمان با اين تظاهرات، طرفداران قانون آزادی مالکيت و حمل سلاح در شهر پارکلند نمايشگاهی از آخرين انواع سلاح‌های مرگبار برگزار کرده بودند . صاحب اين نمايشگاه ضمن ابراز همدردی با بازماندگان خانواده های قربانيان تيراندازی دبيرستان داگلاس از شرکت کنندگان خواست به عقايد و احساسات ديگران احترام بگذارند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG