لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۴

پرزیدنت ترامپ: روسیه در دوره اوباما قوی تر شد


در ادامه انتقادات دونالد ترامپ از رئیس جمهوری پیشین آمریکا، وی روز سه شنبه در توئیتی مدعی شد روسیه در دوران اوباما قوی تر شد.

سه روز بعد از اینکه آقای ترامپ، کاخ سفید در دوران اوباما را به شنود مکالمات خود متهم کرد، روز سه شنبه ۱۷ اسفند در توئیتر خود نوشت، روسیه در دوران ریاست جمهوری اوباما قوی و قوی تر شد. کریمه را گرفت و موشک های خود را در آنجا مستقر کرد.

آقای ترامپ همچنین در یک توئیت دیگر به سیاست باراک اوباما برای تخلیه زندان گوانتانامو اشاره کرد و نوشت ۱۲۲ شروری که توسط اوباما از این زندان آزاد شدند، به میدان جنگ بازگشتند تا نشان دهد این یک تصمیم فجیع دیگر بود.

در روزهای اخیر موضوع شنود احتمالی ترامپ از سوی اوباما از سوی دولت جدید آمریکا مطرح شد.یک روز بعد از ادعای رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر اینکه دولت قبل مکالمات او را شنود می کرد، کاخ سفید از کنگره آمریکا خواست که احتمال این موضوع را رسیدگی کند. این در حالی است که روز شنبه سخنگوی اوباما هرگونه دستور برای شنود مکالمات ترامپ یا هر شهروندی را رد کرده بود.

آسوشیتدپرس روز یکشنبه ۱۵ اسفند گزارش داد کاخ سفید بطور رسمی از کنگره آمریکا خواست که «سوءاستفاده» از قدرت دولت اوباما را در روند انتخابات سال ۲۰۱۶ بررسی کند.

روز شنبه ۱۴ اسفند دونالد ترامپ در چند توئیت باراک اوباما را به شنود ارتباطات ستاد انتخاباتی اش در مراحل آخر رقابت های انتخاباتی سال گذشته متهم کرد.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، پرزیدنت ترامپ مدعی شد رئیس جمهوری سابق طی رقابت های انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶، مکالمات خصوصی او در برج ترامپ را تحت نظر داشته است.

ساعتی بعد از ادعای پرزیدنت ترامپ، یکی از سخنگویان باراک اوباما این ادعا را رد کرد. به گزارش اسوشیتدپرس، کوین لوئیس سخنگوی آقای اوباما در بیانیه ای اعلام کرد، نه باراک اوباما و نه کاخ سفید دستوری برای شنود هیچ یک از شهروندان آمریکا نداده اند و هر ادعایی در این ارتباط کذب محض است.

آقای ترامپ هنوز شواهدی برای اثبات این اتهام ارائه نداده است. با این حال روز یکشنبه، کاخ سفید در اطلاعیه ای اعلام کرد از این پس ترامپ و دیگر مسئولان کاخ سفید درباره این موضوع اظهارنظر نمی کنند.

ادعای آقای ترامپ پس از آن بود که سه روز پیش نیز او رئیس جمهوری قبلی را به نقش در اعتراضات علیه دولت جدید متهم کرد

پرزیدنت ترامپ روز شنبه در پیامی توئیتری حین ابراز انزجار از شنود ارتباطاتش در برج ترامپ در آخرین مراحل رقابت های انتخاباتی گفت «پرزیدنت اوباما در شنود ارتباطات من طی فرایند مقدس انتخابات، خودش را کوچک کرده است.»

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG