لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۳۱

پرزیدنت ترامپ: از قطر و دیگر کشورها می‌خواهم حمایت از تروریست ها را پایان دهند


آقای ترامپ روز جمعه میزبان کلائوس ورنر یوهانیس رئیس جمهوری رومانی بود.
آقای ترامپ روز جمعه میزبان کلائوس ورنر یوهانیس رئیس جمهوری رومانی بود.

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا از قطر و دیگر کشورهای حامی گروه های تروریستی خواست که از حمایت مالی گروه های افراطی دست بردارند.

دونالد ترامپ که روز جمعه عصر به همراه رئیس جمهوری رومانی در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید حضور داشت، گفت هیچ کشور متمدنی خشونت و ترور را نمی پذیرد.

پرزیدنت ترامپ در کنفرانس خبری با رئیس جمهوری رومانی به سفر عربستان اشاره کرد و گفت: در سفر اخیرم به خاورمیانه، کشورهای عربی قول دادند با افراطگرایی مقابله کنند.

رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به اختلافات اخیر قطر و عربستان سعودی گفت: قطر سابقه طولانی در حمایت مالی از افراطگرایان دارد. ما از قطر بطور مشخص خواسته ایم اینکار را متوقف کند.

آقای ترامپ سپس خطاب به دیگر کشورهایی که از گروه های تندرو و تروریستی حمایت می کنند، گفت من از قطر و دیگر کشورها می خواهم که دست از حمایت از گروه های تروریستی بردارند. ما تحمل نمی کنیم.

در یک هفته اخیر عربستان و بعد امارات، بحرین و مصر به همراه چند کشور دیگر رابطه دیپلماتیک خود را با قطر قطع کردند.

مقام های آمریکا در روزهای اخیر دو طرف را به خویشتنداری دعوت کردند اما رئیس جمهوری آمریکا امروز تاکید کرد: قطر باید تامین منابع مالی تروریسم را پایان دهد و امیدوارم این آغازی بر پایان کار همه گروه های تروریستی باشد.

پرزیدنت ترامپ افزود: با کمک هم می توانیم بر چالش های امنیتی جهان غلبه کنیم. رومانی عضو با ارزشی در ائتلاف علیه داعش است. من از طرفداران تقویت ناتو هستم.

در این نشست خبری، کلائوس ورنر یوهانیس رئیس جمهوری رومانی با تایید سخنان ترامپ گفت رومانی خود را متعهد به مبارزه با تروریسم درعراق و سوریه می داند.

آقای یوانیس گفت باید این همکاری قوی تر شود تا پایان گروه های تروریستی مثل داعش را شاهد باشیم.

وی تاکید کرد: خوشحالم با رهبری قوی شما، ناتو نیز به مبارزه با داعش خواهد پرداخت.

نسخه کامل سخنان پرزیدنت ترامپ و رئیس جمهوری رومانی در کنفرانس خبری

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG