لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۸

نظرسنجی‌ جدید از افزایش محبوبیت دونالد ترامپ حکایت دارد


نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد که محبوبیت پرزیدنت ترامپ نسبت به دو ماه گذشته افزایش یافته است. در چندین نظرسنجی اخیر که پس از حوادث شارلوتسویل ایالت ویریجینا گرفته شده، محبوبیت عمومی پرزیدنت ترامپ از سی و اندی درصد، به چهل درصد افزایش یافته است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده بیشتر هفته ای که گذشت را برای حضور در نشست سالانه سران مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک گذراند و در اولین سخنرانی در آن ناد بین المللی، انعکاسی از سخنان کمپین های انتخاباتی او به چشم می‌خورد.

میزان تائید عمومی پرزیدنت ترامپ پس از همکاری با دموکرات‌ها بر سر بودجه و توفان‌های دریایی اخیر افزایش پیدا کرده است. به گفته بیل گالستون، تحلیلگر، مشخص نیست رویکرد همکاری مشترک پرزیدنت ترامپ با دموکرات‌ها تا چه زمان ادامه پیدا کند.

بیل گالستون از موسسه بروکینگز می‌گوید، «وقتی صحبت درباره پرزیدنت ترامپ میشود، من نمیتوانم پیش بینی دقیقی کنم. فعلا، این تغییر استراتژیکی و تاکتیکی، قابل توجه است.»

همکاری های دو حزب جمهوریخواه و دموکرات اما شامل موضوع بیمه سلامت نشده، بطوری که در سنا «لینزی گراهام» سناتور جمهوریخواه برای لغو و جایگزین کردن بیمه سلامت اوباماکر یک بار دیگر تلاش می کند.

لینزی گراهام سناتور جمهوریخواه می گوید «من نمی‌خوام وقتی به کارولینای جنوبی برگشتم بگویم برای لغو اوباماکرهمه کار کردم، وقتی قلباً قبول ندارم همه تلاشم را نکرده‌ام.»

پرزیدنت ترامپ از این تلاش برای لغو اوباماکر حمایت کرده و گفته است اگر این اتفاق بیافتد، فکر می‌کنم برای کشور بسیار عالی خواهد بود.

دموکرات ها، از جمله رئیس جمهور پیشین آمریکا، هشدار می‌دهند که با لغو اوباماکر میلیون ها نفر بیمه درمانی خود را از دست می‌دهند.

باراک اوباما می‌گوید «لغو بیمه درمانی مشکل را تشدید می‌کند و همه این تلاش‌ها بدون هیچ گونه منطق قابل اثبات اقتصادی یا ارزیابی حقیقی صورت می‌گیرد و خارج از عقل سلیم است. این مسئله ناامید کننده است.»

به گفته اَلن لیچمن، تاریخ شناس، پرزیدنت ترامپ همچنان می خواهد به طرفدارانش نشان دهد که به وعده‌های انتخاباتی خود پایبند است.

او می گوید «به نظر من، اينها مردم واقعاً آسيب‌ديده‌‌ای هستند. آدم‌هایی که در موج اقتصادی جديد عقب افتاده‌اند. کسانی که فکر می‌کنند يک تاجر صريح‌اللهجه که همه‌چیز را همانطور که می‌بيند به زبان می‌آورد و جلوی چينی‌ها و مکزيکی‌ها می ایستد، می‌تواند از نظر اقتصادی به آنها کمک کند.»

فرانک نیوپورت مرکز نظرسنجی گالوپ معتقد است با وجود افزایش کم محبوبیتی که پرزیدنت ترامپ در نظرسنجی اخیر به دست آورده است، میزان تائید عمومی از نظر تاریخی او همچنان ضعیف است.

به گفته او «در نهایت پرزیدنت ترامپ در اولین سال ریاست جمهوریش نسبت به سال اول روسای جمهوری تازه انتخاب شده پیشین، خیلی بد عمل کرده که این همه دوره های قبل تا زمان آیزنهاور را شامل می‌شود.»

پیش بینی می شود هفته آینده سنای آمریکا آخرین برنامه بیمه درمانی جمهوریخواهان را به رای گیری گذارد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG