لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۹

نظرسنجی جدید: محبوبیت ترامپ از رسانه ها، کنگره و هیلاری کلینتون بیشتر شد


یک نظرسنجی جدید می گوید میزان محبوبیت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در میان مردم این کشور چشمگیر نیست اما همچنان از میزان محبوبیت کنگره، هر دو حزب عمده سیاسی، هیلاری کلینتون رقیب سابق انتخاباتی اش، و رسانه ها بیشتر است.

این نظرسنجی که طی هفته گذشته و توسط نشریه یو.اس.ای.تودی انجام شد نشان می دهد که ۴۵ درصد مردم آمریکا به آقای ترامپ نظر مثبت و ۴۷ درصد نظر منفی دارند.

این نظرسنجی همچنین حاکی است میزان محبوبیت کنگره ۲۶ درصد است و ۵۲ درصد به آن به دید منفی می نگرند. حزب جمهوریخواه ۳۷ درصد حامی و ۴۸ درصد مخالف و منتقد دارد و حزب دموکرات ۳۶ درصد حامی و ۵۲ درصد مخالف دارد.

میزان محبوبیت و اقبال هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری اخیر ۳۶ درصد است و ۵۵ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی به او رای منفی داده اند.

رسانه ها که در چند ماه گذشته هدف انتقادات سخت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بوده اند در این نظرسنجی ۳۷ درصد از آراء مثبت را به خود اختصاص دادند در حالی که ۵۰ درصد از شرکت کنندگان به آن منفی داده اند.

در این نظرسنجی از هر سه نفر یک نفر با نظر اخیر آقای ترامپ که رسانه را «دشمن مردم آمریکا» خوانده بود موافق بودند و ۴۲ درصد گفتند که رسانه ها در پوشش اخبار علیه ترامپ بی انصاف و جهت گیرانه عمل می کنند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG