لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۸

نظرسنجی مؤسسه گالوپ: محبوبیت ترامپ طی سفرش تغییر نکرده است


بنا به یک نظرسنجی اخیر، میزان محبوبیت پرزیدنت ترامپ در آمریکا طی نخستین سفر بین المللی اش در هفته جاری تغییری نکرده است.

بنا به گزارش نشریه «هیل»، نظرسنجی مؤسسه گالوپ درباره محبوبیت اجرایی پرزیدنت ترامپ حاکی از آن است که میزان محبوبیت آقای ترامپ در اجرای وظایف ریاست جمهوری در هفته اخیر ۳۹ درصد بوده که در مقایسه با میانگین ۳۸ درصدی در چند هفته گذشته تفاوت اندکی داشته است.

بنا به نظرسنجی مؤسسه گالوپ، ۵۶ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی از اجرای پرزیدنت ترامپ در کاخ سفید ناراضی هستند.

زمانی که نظرسنجی های قبلی منتشر شد، دولت ترامپ از آنها انتقاد کرد و اعلام داشت این نظرسنجی ها توسط رسانه های به گفته آنها «جعلی» برجسته می شوند تا بر حامیان ترامپ تاثیر منفی بگذارند.

نظرسنجی اخیر مؤسسه گالوپ که از روز ۲۱ تا ۲۳ ماه مه و با نظر ۱۵۲۶ شرکت کننده انجام شد، حاکی از آن است که نخستین سفر بین المللی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، تأثیر چندانی در بهبود وجهه و میزان رضایت مردم از او تأثیر نداشته است.

در آستانه نخستین سفر بین المللی پرزیدنت ترامپ، کاخ سفید برای باری دیگر درگیر وقایعی خبرساز بود.

بنا به وبسایت هیل، در خبر نخست آمده بود که پرزیدنت ترامپ طی ملاقاتی در کاخ سفید، اطلاعاتی محرمانه را با مقامات روسیه به اشتراک گذاشته است.

در خبری دیگر نیز گفته شده بود که پرزیدنت ترامپ از رئیس پیشین اف‌بی‌آی، جیمز کومی، تقاضا کرد بود تا تحقیقات فدرال درباره ژنرال فلین را متوقف کند.

به دنبال برکناری جیمز کومی از ریاست اف‌بی‌آی، وزارت دادگستری آمریکا کارشناسی ویژه را برای ادامه تحقیقات در زمینه دخالت روسیه در روند انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته انتخاب کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG