لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۶

پرزیدنت ترامپ: ایران به تعهداتش در توافق هسته‌ای عمل نکند، عواقب آن را خواهد دید


رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه شب در شهر یانگزتاون در ایالت اوهایو سخنرانی کرد.
رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه شب در شهر یانگزتاون در ایالت اوهایو سخنرانی کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در حاشیه یک سخنرانی، بار دیگر از توافق ایران انتقاد کرد و گفت اگر جمهوری اسلامی ایران توافق هسته ای را رعایت نکند و به آن پایبند نباشد، عواقب آن را خواهد دید.

پرزیدنت دونالد ترامپ سه شنبه شب در شهر یانگزتاون در ایالت اوهایو سخنرانی کرد. آقای ترامپ با اشاره به توافق هسته ای ایران، بار دیگر آن را یک توافق بد نامید و گفت: توافق با ایران، ممکن است بدترین توافقی باشد که من در تاریخ دیده ام. اگر ایران به این توافق پایبند نباشد و از انجام کارهایی که ملزم است، خودداری کند، یک مساله خیلی بزرگ برای ایرانی ها اتفاق خواهد افتاد. باور کنید.

رئیس جمهوری آمریکا با انتقاد از دولت قبل، گفت: (جان) کری یک مذاکره کننده بد است. فکر می کنید وقتی توافق انجام شد، ایران از ما تشکر می کرد و می گفت باورمان نمی شود ۱.۷ میلیارد دلار به ما پول نقد داده اید. فکر می کردید، ایرانی ها می گویند خیلی ممنون. ما شما را خیلی دوست داریم. نه اینطور نبود. دیدیم که آنها بجای تشکر، آنها خیلی جسورتر شدند. این خیلی طول نخواهد کشید.

هشدار آقای ترامپ در حالی است که هفته پیش، برای دومین بار در دولت ترامپ، پایبندی ایران به توافق هسته ای از سوی وزارت خارجه آمریکا به کنگره گزارش شد. با اینحال برخی رسانه های آمریکایی از جمله بلومبرگ گزارش دادند که آقای ترامپ مایل به تایید پایبندی ایران به توافق نبوده است.

همچنین فارن پالیسی در گزارشی مدعی شد پرزیدنت ترامپ مصمم است در ۹۰ روز آینده عدم‌پایبندی ایران به برجام را اعلام کند.

طرح تحول قانون مهاجرت

رئیس جمهوری آمریکا در اوهایو به مسایل داخلی ایالات متحده اشاره کرد و بخش ویژه ای از سخنانش را به بیان نگاه دولت خود درباره مهاجرت به آمریکا اختصاص داد.

تازه ترین خبرها را از توئیتر صدای آمریکا دنبال کنید

آقای ترامپ در بخشی از سخنانش گفت آمریکا نمی خواهد میزبان تروریست های رادیکال اسلامی باشد.

وی افزود: ما کسانی که مردم و کشور ما را دوست ندارند، راه نمی دهیم.

رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر به طرح ساخت دیوار مرزی در جنوب آمریکا اشاره کرد و گفت برخی می گویند این شعار تبلیغاتی بود و فراموش شد. نه اینطور نیست. ما حتما دیوار را می سازیم.

آقای ترامپ با طرح اینکه سیاست های مهاجرتی او در همین مدت جواب داده، گفت مهاجرت غیرقانونی به آمریکا ۷۸ درصد کاهش یافته است.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین با بیان اینکه تحولاتی در قانون مهاجرت خواهد داد، گفت: کسانی که می خواهند به آمریکا مهاجرت کنند، باید توان مالی لازم داشته باشند. آنها نباید تا پنج سال از کمک های دولتی استفاده کنند.

وی خبر داد: گروهی از سناتور ها از جمله تام کاتن در تلاش هستند تا طرح اصلاح قانون مهاجرت را تهیه کنند که تحولی بزرگ خواهد بود. قوانین فعلی قدیمی است و جوابگوی نیاز های ما نیست.

رئیس جمهوری آمریکا از آغاز به کار منتقد سیاست های مهاجرتی و قوانین بود و در شش ماه گذشته سعی کرد با صدور فرمان اجرایی مانع حضور شهروندان برخی کشورهای عمدتا مسلمان از جمله ایران شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG