لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۰

ترامپ پیش از اجلاس ناتو در پی اخباری خوب از جنگ با داعش است


آقای ترامپ و همسرش در دیدار با پادشاه و ملکه بلژیک، روز چهارشنبه
آقای ترامپ و همسرش در دیدار با پادشاه و ملکه بلژیک، روز چهارشنبه

سران ناتو در بروکسل، پایتخت بلژیک، درباره آینده تعهدات نظامی این پیمان مشترک دفاعی از جمله افزایش سهم کشورهای عضو در بودجه دفاع و اعزام نیروی بیشتر به افغانستان تصمیم خواهند گرفت.

«باربارا استار» در وبسایت شبکه خبری «سی ان ان» نوشت، پنتاگون در طرح هایی اعزام سه تا پنج هزار نیروی اضافی به افغانستان را به رییس جمهوری آمریکا پیشنهاد داده است، اما پرزیدنت ترامپ تا دریافت اطلاعات بیشتر درباره میزان مشارکت دیگر کشورهای عضو ناتو تصمیمی در این باره نخواهد گرفت. آمریکا در حال حاضر حدود ۸۴۰۰ نیرو در افغانستان مستقر دارد.

وزارت دفاع آمریکا به درخواست پرزیدنت ترامپ در گزارش تازه ای اعلام کرد: زیر حملات ائتلاف تحت رهبری آمریکا، داعش ۵۵ هزار کیلومتر مربع از زمین های تحت کنترلش را از دست داده است.

درآمد این گروه تروریستی در اثر حملات هوایی به ۲۶۰۰ هدف نفتی و گازی اش به طور چشمگیری کاهش پیدا کرده است؛ در موصل ۹۸۰ جنگجوی داعش کشته و بیش از ۶ هزار تن از آن ها مجروح شده اند؛ و بیش از ۴ میلیون نفر در مناطق تحت کنترل داعش آزاد شده اند.

در اوج رشد داعش در عراق و سوریه هر ماه حدود ۱۵۰۰ جنگجوی خارجی وارد این دو کشور می شدند، اما این رقم اینک به کمتر از ۱۰۰ نفر در ماه رسیده است.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG