لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۰۶

افزایش تدابیر امنیتی در بروکسل در آستانه نشست ناتو


خودروهای نظامی سنگین در مقابل مقر ناتو
خودروهای نظامی سنگین در مقابل مقر ناتو

سفر دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا به بروکسل در حالی صورت میگیرد که تدابیر امنیتی شدیدی همزمان با شرکت رییس جمهوری آمریکا در نشست ناتو در نظر گرفته شده است.

حدود دو هزار افسر پلیس بلژیک به پایتخت اعزام شده اند و تیم حفاظت از ریاست جمهوری آمریکا نیز چند صد نفر از نیروها و کادر امنیتی مخصوص محافظت از رییس جمهور را به بلژیک فرستاده است.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا که اکنون در اولین سفر خارجی خود در مقام ریاست جمهوری آمریکا بسر می برد تا کنون از عربستان سعودی و اسراییل و واتیکان دیدار کرده و پس ملاقات با پاپ فرانسیس رهبر کاتولیکهای جهان وارد بروکسل شد.

به گزارش روزنامه های بلژیک پس از فرود هواپیمای پرزیدنت ترامپ در فرودگاه بروکسل، فرودگاه برای مدت کوتاهی بسته شد. همچنین جاده های اطراف فرودگاه نیز برای عبور کاروان همراه با رییس جمهوری بسته شد تا تیم همراه رییس جمهور وارد شهر شود.

برخلاف باراک اوباما ، پرزیدنت ترامپ هنگام حضور در بروکسل در هتل اقامت نخواهد داشت.

روزهای چهارشنبه و پنج شنبه همزمان با حضور رییس جمهوری آمریکا در بروکسل در بخشی از نقاط پایتخت محدودیت تردد اعمال شده است.

محدوده اطراف قصر سلطنتی ، مقر ناتو، ساختمان های مربوط به اتحادیه اروپایی، هتل بروکسل و چند خیابان اطراف آن از جمله این مناطق هستند.

تنها ساکنان محلی ، هیات شرکت کننده در اجلاس و نیروهای امنیتی و افرادی که کارت تردد مخصوص را دارند مجاز به عبور از این مناطق هستند.

رییس جمهوری آمریکا در بروکسل با فیلیپ پادشاه بلژیک و چارلز میشلوزیر امورخارجه بلژیک دیدار می کند.

این دیدارها در محل سفارت آمریکا در بروکسل برنامه ریزی شده است . وی پس ازحضور در مقر اتحادیه اروپایی در نشست سران ناتو شرکت خواهد کرد. جیم ماتیس وزیر دفاع آمریکا رییس جمهوری را در اجلاس ناتو همراهی می کند.

در حاشیه این اجلاس رییس جمهوری آمریکا با امانوئل ماکرون، رییس جمهوری فرانسه نیز ملاقات خواهد کرد. پرزیدنت ترامپ پس از شرکت در اجلاس بروکسل را به مقصد سیسیل ترک می کند تا آنجا در نشست کشورهای گروه هفت شرکت کند.

ملانیا ترامپ بانوی نخست اما برنامه ای بسیار متفاوت در سفر به بروکسل دارد و بیشتر بر برنامه های فرهنگی تمرکز دارد. قرار است خانم ترامپ از موزه رنه ماگریت در بروکسل بازدید کند.

روزنامه های بلژیک خبر داده اند که مخالفان حضور آقای ترامپ در بروکسل چندین تظاهرات و تجمع را برنامه ریزی کرده اند.

دوشنبه شب حمله تروریستی در منچستر در انگلستان ۲۲ کشته برجای گذاشت با این حال مقامهای بلژیک می گویند تمامی تدابیر امنیتی لازم را در آستانه سفر دونالد ترامپ ریییس جمهوری آمریکا به بروکسل در نظر گرفته اند و لزومی برای افزایش سطح هشدار امنیتی در سراسر کشور و نیز اعزام نیروهای بیشتر پلیسوجود ندارد.

شهردار بروکسل روز سه شنبه گفت: حداکثر تدابیر امنیتی در آستانه اجلاس ناتو اتخاذ و تمامی سناریوهای محتمل نیز در نظر گرفته شده است .

ایوان مایور تاکید کرد از زمان حملات تروریستی سال گذشته به فرودگاه و متروی بروکسل اقدامات منظمی طراحی و اجرا شده و در حال حاظر تدابیر امنیتی در بالاترین حد ممکن اعمال می شوند.

سطح هشدار امنیتی در سراسر بلژیک از زمان حملات سال گذشته درجه ۳ بوده و به گفته مقامهای امنیتی بلژیک در همین سطح نیز باقی خواهد ماند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG