لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۰

کاخ سفید از نشست پرزیدنت ترامپ و غول‌های اینترنتی مانند گوگل خبر داد


Team Netherlands celebrate after winning the women's 3000-meter relay final during the short track speedskating competition at the 2022 Winter Olympics in Beijing.
Team Netherlands celebrate after winning the women's 3000-meter relay final during the short track speedskating competition at the 2022 Winter Olympics in Beijing.

یکی از مشاوران کاخ سفید روز سه‌شنبه اعلام کرد دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده قرار است با مدیران ارشد شرکت‌های اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی بزرگ آمریکا دیدار و گفت‌وگو کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از لری کادلو، این دیدار احتمالا اواخر ماه جاری میلادی اکتبر در کاخ سفید برگزار خواهد شد و ساندار پیچای مدیرعامل شرکت گوگل نیز در میان دعوت شدگان است.

مشاور ارشد اقتصادی رئیس جمهوری آمریکا گفت نشست کوچکی خواهیم داشت که شرکت‌های بزرگ اینترنتی و شبکه‌های عمده اجتماعی، و برخی که از آنها ناراضی هستند، در آن شرکت خواهند کرد.

در گزارش رویترز به جزئیات بیشتر درباره نشست و دلایل کاخ سفید برای برگزاری آن اشاره نشده است.

پرزیدنت ترامپ اوایل شهریور ماه از گوگل به دلیل آنچه او «غربالگری» نتایج جستجوی اخبار مربوط به خود خواند انتقاد کرد و گفت این شرکت صدای جمهوریخواهان را در فضای مجازی «سرکوب» می‌کند.

وی چند روز پیش از آن نیز بدون اشاره به نام خاصی گفته بود که شبکه‌های اجتماعی صدای میلیون‌ها نفر را سانسور می‌کنند، و «مردم باید بدون سانسور تشخیص دهند چه واقعیت است و چه نیست.»

رئیس جمهوری ایالات متحده پیش از این اظهارات هم در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز از شبکه‌های اجتماعی، به ویژه از فیسبوک و توئیتر، انتقاد کرده و آنها را متهم به قطع صدای کاربران خود کرده بود.

این غول‌های فناوری آمریکایی اتهامات مطرح شده علیه خود را رد کرده‌اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG