لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۷

هدف فیسبوک و توییتر مبارزه با اقدامات سوء ایران در شبکه‌های اجتماعی است


فیسبوک و توئیتر صدها حساب مرتبط با ایران را بستند.
فیسبوک و توئیتر صدها حساب مرتبط با ایران را بستند.

روزنامه جروسلم پست در گزارشی نوشت: فیسبوک، توییتر و آلفابت صدها حساب کاربری «نا موثق» و ایجاد شده در ایران را شناسایی و حذف کرده اند. شماری از این حساب ها در گیر «حملات سایبری معمول» به اهدافی در ایالات متحده، بریتانیا، آمریکای لاتین و خاورمیانه بوده اند.

فیسبوک در بیانیه ای از حذف ۶۵۲ صفحه، گروه و حساب به دلیل رفتار نا موثق هماهنگ ناشی از ایران خبر داده است.

فیسبوک با اشاره به ردیابی بعضی حساب ها به «پرس تی وی»، شبکه تبلیغاتی برونمرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، می گوید: «ما توانسته ایم از طریق اطلاعات ثبت شده عمومی وبسایت ها و همچنین نشانی های آی پی مورد استفاده صفحات مشترک با فیسبوک ارتباط این شبکه را با رسانه دولتی ایران پیدا کنیم. از آن جا که ایران مشمول تحریم های آمریکا است، وزارت دارایی و وزارت خارجه آمریکا را در جریان گذاشته ایم.»

توییتر که این تلاش ها را «دستکاری هماهنگ شده» توصیف کرده می گوید ۲۸۴ حساب کاربری را حذف کرده است.

این حساب ها با استفاده از ارزهای مختلف حدود ۱۲ هزار دلار صرف تبلیغات در فیسبوک و اینستاگرام کرده اند.

صدها هزار کاربر یک یا چند صفحه فیسبوک جعلی را دنبال می کردند. در یکی از این صفحات پست های حذف شده ای از جمله کاریکاتور یک سرباز اسرائیلی هنگام اعدام یک فلسطینی و فیلمی جعلی از پرزیدنت ترامپ در حال استقبال از کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، به اشتراک گذاشته شده بود.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG