لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۲۷

یک هفته بعد از رسوایی سایبری؛ مارک زاکربرگ از کاربران فیسبوک عذرخواهی کرد


مارک زاکربرگ، رئیس اجرایی شرکت فیسبوک به خاطر «اشتباهاتی» که شرکتش در چگونگی نگهداری اطلاعات کاربران فیس بوک مرتکب شده، پوزش خواست.

به گزارش رویترز، آقای زاکربرگ در ارتباط با نحوه نگهداری و مصرف اطلاعات ۵۰ میلیون نفر از کاربران فیسبوک، روز چهارشنبه عذرخواهی کرد و وعده داد گام های محکم تری را برای محدود کردن دسترسی شرکت ها به چنین اطلاعاتی اتخاذ کند.

فیسبوک بزرگترین شبکه اجتماعی در جهان به شمار می رود. پس از آنکه فردی طی اتهامی لو داد که یک شرکت مشاور سیاسی در لندن به نام «کمبریج آنالیتیکا» به طور غیراصولی به اطلاعات کاربران فیسبوک دسترسی پیدا کرده و از آن اطلاعات بعدا به نفع پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری آمریکا استفاده کرده، دولت های اروپایی و همچنین دولت آمریکا نظارت موشکافانه خود را روی فیسبوک افزایش داده اند.

مارک زاکربرگ گفته است که مسئله روی داده به طور عمده به اعتماد کاربران فیسبوک آسیب زده است.

او گفت شرکتش می خواهد یک تحقیق در مورد هزاران اپلیکیشینی که از فیسبوک استفاده می کنند انجام دهد و دسترسی برنامه سازان به اطلاعات را محدود کند و همچنین به کاربران فیسبوک اجازه دهد که آسان تر دسترسی فیسبوک به اطلاعات آنها را محدود کند.

مارک زاکربرگ گفته است از مقررات بیشتر دولتی استقبال می کند و اگر خود فرد مناسب باشد، حاضر است در کنگره آمریکا به سوالات قانونگذاران پاسخ دهد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG