لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۲

انتقاد پرزیدنت ترامپ از شبکه‌های اجتماعی: با سانسور صدای مردم را قطع نکنید


دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده روز جمعه در توئیتی از مالکان شبکه‌های اجتماعی اینترنتی انتقاد کرد و گفت این شرکت‌ها صدای میلیون‌ها نفر را از طریق اعمال سانسور قطع می‌کنند.

پرزیدنت ترامپ از شرکت خاصی نام نبرد، اما گفت حتی اگر مجبور باشیم به اخبار جعلی گوش کنیم باز هم نمی‌توان چنین کرد، «مردم باید بدون سانسور تشخیص دهند چه واقعیت است و چه نیست.»

به گزارش رویترز، مشخص نیست منظور آقای ترامپ دقیقا چه موردی است، اما انتقاد او در حالی مطرح می‌شود که کنگره بررسی عملکرد شبکه‌های اجتماعی بزرگ مانند فیسبوک را آغاز کرده است.

در عین حال، فیسبوک، توئیتر و یوتیوب اخیرا اعلام کرد‌ه‌اند برخی حساب‌های مرتبط با حکومت ایران را، که با مخفی کردن هویت خود اقدام به تبلیغات و انتشار اخبار جعلی می‌کردند، مسدود کرده‌اند.

فیسبوک همچنین گفته است در دومین موج عملیات بررسی مطالب به اشتراک گذاشته شده در این شبکه محبوب اجتماعی، حساب‌های مشکوک بیشتری را که به روسیه وابسته هستند مسدود کرده است.

رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه و در مصاحبه با خبرگزاری رویترز نیز گفته بود که برای شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و توئیتر «بسیار خطرناک» است که اقدام به قطع صدای کاربران کنند.

مدیرعامل فیسبوک اواخر فروردین برای توضیح در مورد گردآوری اطلاعات شخصی میلیون‌ها کاربر آن توسط شرکت «کمبریج آنالیتیکا» و استفاده از آنها برای اهداف سیاسی در کنگره حاضر شد.

جامعه اطلاعاتی ایالات متحده معتقدند روسیه به قصد دخالت در انتخابات ۲۰۱۶، دست به عملیات سایبری مختلفی زده است؛ از جمله استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای تاثیرگذاری بر افکار عمومی.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG