لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۳

طرح مهاجرتی دوم جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان نیز تصویب نشد


پل رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا (چپ) از حزب جمهوریخواه، و کوین مک کارتی رهبر اکثریت جمهوریخواه مجلس - آرشیو
پل رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا (چپ) از حزب جمهوریخواه، و کوین مک کارتی رهبر اکثریت جمهوریخواه مجلس - آرشیو

مجلس نمایندگان آمریکا، که تحت کنترل جمهوریخواهان است، بعد از ظهر چهارشنبه به وقت شرق آمریکا طرح دوم مهاجرتی ارائه شده توسط برخی نمایندگان جمهوریخواه را به رأی گذاشت، که این طرح هم مانند طرح اول رأی نیاورد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، طرح دوم جمهوریخواهان برای اصلاح قوانین مهاجرتی با ۳۰۱ مخالف در برابر ۱۲۱ موافق ناکام ماند، و نکته قابل توجه این است که حدود نیمی از نمایندگان جمهوریخواه به این طرح رأی منفی دادند.

اعضای جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا دو طرح را برای اصلاح قوانین مهاجرت ارائه کرده بودند، که طرح اول پنجشنبه گذشته ناکام ماند و در نتیجه تصمیم گرفتند انجام رأی گیری برای طرح دوم را به تأخیر بیاندازند.

در رأی گیری برای طرح اول ۱۹۲ نماینده رأی موافق دادند و ۲۳۱ نفر با آن مخالفت کردند، که ۴۱ نماینده جمهوریخواه در میان مخالفان بودند. به نوشته آسوشیتدپرس، رأی گیری امروز نشان داد که شکاف در بلوک جمهوریخواه وسیع‌تر شده است.

شاید به همین دلیل است که دونالد ترامپ رئیس جهوری ایالات متحده در آستانه رأی گیری امروز از جمهوریخواهان مجلس نمایندگان خواست از این طرح حمایت کنند، حتی اگر با سد دموکرات‌ها در مجلس سنا روبرو شود.

به گزارش آسوشیتدپرس، پرزیدنت ترامپ در توئیتی نوشت جمهوریخواهان مجلس باید این طرح مهاجرتی محکم، اما سختگیرانه را در رأی گیری عصر امروز تایید کنند، حتی با وجود آن که دموکرات‌های سنا اجازه تصویب نهایی آن را نخواهند داد.

وی در ادامه این پیام توئیتری نوشت، تصویب این طرح نشان خواهد داد که ما خواهان امنیت و مرزهایی مستحکم هستیم، در حالی که دموکرات ها خواهان مرزهای باز هستند، که این یعنی جرائم بیشتر.

مساله مهاجرت و به ویژه مهاجران غیرقانونی و نحوه برخورد متناسب با آنها، یکی از چالش برانگیزترین موضوعاتی است که در ماه‌های اخیر نظرات متفاوتی را در ایالات متحده به خود جلب کرده است.

پرزیدنت ترامپ، که می‌گوید تامین امنیت کشور اولویت اصلی او است و خواستار اصلاح قوانین مهاجرتی فعلی شده است، دموکرات‌های کنگره را مقصر اصلی طولانی شدن این وضعیت می‌داند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG