لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۹

طرح مهاجرتی جمهوریخواهان محافظه‌کار رای نیاورد؛ رای‌گیری دوم به تعویق افتاد


نمایی از ساختمان کنگره آمریکا در شهر واشنگتن - آرشیو
نمایی از ساختمان کنگره آمریکا در شهر واشنگتن - آرشیو

یکی از دو طرح جدید مهاجرتی جمهوریخواهان مجلس نمایندگان، که از آن با عنوان طرحی سختگیرانه یاد می‌شود، روز پنجشنبه به رأی گذاشته شد و در نهایت به تصویب نرسید.

به گزارش نشریه هیل، که اخبار سیاسی واشنگتن را پوشش می‌دهد، ۱۹۲ نماینده به این طرح رأی موافق دادند، اما ۲۳۱ نماینده – از جمله ۴۱ جمهوریخواه – با آن مخالفت کردند.

یک طرح دیگر نیز در همین زمینه قرار بود امروز به رأی گذاشته شود، که پس از ناکامی طرح اول، رهبر جمهوریخواهان مجلس تصمیم گرفت آن را موقتا از دستور کار خارج کند.

طرح دوم قرار است فردا به رأی گذاشته شود و جمهوریخواهان می‌خواهند با تمرکز بر اعضای میانه‌رو هر دو حزب و مصالحه با آنها، حمایت کافی برای تصویب آن را کسب کنند.

روز گذشته پرزیدنت ترامپ فرمان توقف اجرای قانونی که بر مبنای آن فرزندان خانواده‌های مهاجران غیرقانونی از آنها جدا می‌شوند را صادر کرد و خواستار اصلاح قوانین شد.

رئیس جمهوری همچنین ملاقات‌هایی با اعضای کنگره در همین ارتباط داشته است.

مهاجرت و به ویژه مهاجران غیرقانونی و نحوه برخورد متناسب با آنها، یکی از چالش برانگیزترین موضوعاتی است که در ماه‌های اخیر نظرات متفاوتی را به خود جلب کرده است.

پرزیدنت ترامپ، که می‌گوید تامین امنیت کشور اولویت اصلی اوست و خواستار اصلاح قوانین مهاجرتی شده است، دموکرات‌ها را مقصر اصلی طولانی شدن این وضعیت می‌داند.

با این حال پرزیدنت ترامپ عصر پنجشنبه بار دیگر گفت که نمایندگان دموکرات کنگره هر زمان که حاضر باشند در مورد مهاجرت گفت‌وگو کنند، می‌توانند به کاخ سفید بیایند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG