لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۵

ترامپ: اتحادیه اروپا محدودیت‌ها را بر ندارد، تعرفه خودرو را بالا می‌بریم


در واکنش به اعمال تعرفه بر برخی کالاهای آمریکایی از جانب اتحادیه اروپا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده تهدید کرد تعرفه واردات خودروهای اروپایی را افزایش خواهد داد.

اتحادیه اروپا به تلافی تصمیم دولت آمریکا بر اعمال تعرفه بر آلومینیوم و فولاد وارداتی از آن بلوک اروپایی، از روز جمعه دست به اقدام متقابل در مورد برخی کالاهای آمریکایی زد.

ساعتی بعد، پرزیدنت ترامپ در توئیتی با اشاره به قوانین اتحادیه اروپا در مورد واردات کالاهای آمریکایی نوشت، اگر این تعرفه‌ها و محدودیت‌ها به زودی لغو و برداشته نشوند، «ما بر همه خودروهای آنها که به ایالات متحده می‌آیند ۲۰% تعرفه می‌بندیم. آنها را همینجا بسازید!»

تعرفه واردات خودروهای ساخت اتحادیه اروپا به آمریکا، در حال حاضر ۲ و نیم درصد، و برای وانت‌بارها ۲۵ درصد است. تعرفه ورود خودروهای آمریکایی به اتحادیه اروپا ۱۰ درصد است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده، که معتقد است توافق‌های تجارت خارجی ایالات متحده «منصفانه» نیست و از آمریکا سوء استفاده می‌شود، پیشتر خواستار اصلاح این توافق‌ها شده بود.

وی خواستار گفت‌وگو در این زمینه شده بود، اما وقتی مذاکرات به نتیجه نرسید، اعمال تعرفه ۲۵ درصدی بر فولاد و ۱۰ درصدی بر آلومینیوم وارداتی از اتحادیه اروپا را از اول ژوئن اجرایی کرد.

پرزیدنت ترامپ با تاکید بر این که تدابیر اتخاذ شده در حوزه تجارت خارجی، در راستای حفاظت از منافع امنیت ملی ایالات متحده است، می‌گوید دوران امتیازگیری از آمریکا به پایان رسیده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG