لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۰

کمیسر تجاری اتحادیه اروپا: تعرفه بر کالاهای آمریکایی از جمعه اعمال می‌شود


سیسیلیا مالمستروم کمیسر تجاری اتحادیه اروپا - آرشیو
سیسیلیا مالمستروم کمیسر تجاری اتحادیه اروپا - آرشیو

اتحادیه اروپا روز چهارشنبه اعلام کرد به تلافی تصمیم دولت ایالات متحده بر اعمال تعرفه بر آلومینیوم و فولاد وارداتی از آن بلوک اروپایی، از روز جمعه بر طیفی از کالاهای آمریکایی به ارزش حدود ۳ میلیارد و چهارصد میلیون دلار، تعرفه خواهد بست.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ۲۸ کشور عضو اتحادیه ابتدا قرار بود از ماه آینده (ژوئیه) دست به این اقدام بزنند، اما سیسیلیا مالمستروم کمیسر تجاری اتحادیه اروپا گفت اعمال تعرفه‌های «متوازن کننده» بر کالاهای آمریکایی از این هفته آغاز خواهد شد.

کمیسر تجاری اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای با بیان این که «برای ما چاره دیگری باقی نمانده است» گفت، «اصول تجارت بین الملل، که ما طی سال‌ها دست در دست شرکای آمریکایی مان وضع کرده‌ایم، نمی توانند بدون واکنش از طرف ما نقض شوند.»

خانم مالمستروم خاطر نشان کرده است که اگر ایالات متحده تعرفه‌ها را بر دارد، اتحادیه اروپا نیز بر خواهد داشت.

پس از به نتیجه نرسیدن مذاکرات، رئیس جمهوری ایالات متحده که معتقد است توافق‌های تجاری با آمریکا منصفانه نیست، اعمال تعرفه ۲۵ درصدی بر فولاد و ۱۰ درصدی بر آلومینیوم وارداتی از اتحادیه اروپا را از اول ژوئن سال جاری اجرایی کرد.

پرزیدنت ترامپ با تاکید بر این که تدابیر اتخاذ شده در حوزه تجارت خارجی، در راستای حفاظت از منافع امنیت ملی ایالات متحده است، می‌گوید دوران امتیازگیری از آمریکا به پایان رسیده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG