لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۵

تلاش اوباما برای کاهش تنش های اخیر بین پلیس و مردم آمریکا


باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا در این دیدار بر تعهد خود برای ارتقای امنیت عمومی و کاهش تنش های اخیر بین پلیس و مردم تاکید کرد.
باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا در این دیدار بر تعهد خود برای ارتقای امنیت عمومی و کاهش تنش های اخیر بین پلیس و مردم تاکید کرد.

به دنبال قتل پنج مامور پلیس توسط یکی از معترضان به برخورد خشن با مظنونان سیاهپوست، رییس جمهوری ایالات متحده معاون او، عصر دوشنبه با گروه های مختلف انتظامی دیدار و درباره نحوه آموزش ماموران برای کاهش خشونت ها گفتگو کردند.

بنا بر اعلام کاخ سفید، باراک اوباما در این دیدار بر تعهد خود برای ارتقای امنیت عمومی و کاهش تنش ها بین پلیس و نیروهای انتظامی با مردمی که این ماموران برای آنها خدمت می کنند، تاکید کرد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین قرار است روز سه شنبه به شهر دالاس در ایالت تگزاس برود، جایی که پنج مامور پلیس در جریان یک تظاهرات علیه آنچه معترضان "خشونت پلیس در مورد شهروندان سیاهپوست" عنوان می کنند، کشته شدند.

آقای اوباما یک روز زودتر از موعد مقرر به سفر خود در اروپا پایان داد و یکشنبه شب از اسپانیا به ایالات متحده بازگشت. او روز سه شنبه به دالاس می رود.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین قرار است در یک مراسم یادبود بین مذاهب سخنرانی کند و با خانواده قربانیان و ماموران اجرای قانون دیدار کند.

جرج بوش رئیس جمهوری پیشین آمریکا و همسرش نیز در این مراسم حاضر می شوند. گزارش شده است که آقای بوش نیز قرار است کوتاه سخنرانی کند.

در همین حال مقامات می گویند جانسون، متهم ۲۵ ساله به تیراندازی به ماموران پلیس در دالاس، قصد داشت عملیات بزرگتری انجام دهد.

آنها می گویند جانسون که نسبت به سفیدپوست ها ابراز تنفر کرده بود، به اندازه ای مواد منفجره داشت که بتواند آسیب های بیشتری وارد کند. او در جریان عملیات پلیس در دالاس کشته شد.

جانسون سابقه حضور در نیروهای مسلح آمریکا در افغانستان را دارد.

در همین حال در اعتراضات علیه خشونت پلیس در لوئیزیانا روز یکشنبه ده ها نفر بازداشت شدند. صبح یکشنبه حدود دو هزار نفر در مرکز این ایالت تظاهراتی آرام داشتند؛ اما یکشنبه شب قصد داشتند وارد یک بزرگراه شوند.

XS
SM
MD
LG