لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۲

ادامه تظاهرات اعتراضی علیه عملکرد پلیس آمریکا با شهروندان سیاهپوست


تجمع کنندگان در باتن روژ
تجمع کنندگان در باتن روژ

‎در آمریکا تظاهرات در آنچه توسل پلیس به خشونت علیه شهروندان سیاهپوست خوانده شده، شنبه شب در بعضی شهرهای آمریکا تا اوایل بامداد یکشنبه ادامه داشت.

این تظاهرات در واکنش به کشته شدن دو مرد سیاهپوست توسط پلیس در ایالت های لوئیزیانا و مینه سوتا بود.

در شهر باتن روژ در لوئیزیانا تظاهرکنندگان با روشن کردن شمع در مقابل مغازه ای اجتماع کردند که محل کشته شدن یکی از آن دو نفر بود.

در مینه سوتا معترضان یک شاهراه عمده را در نزدیکی مکانی مسدود کردند که صحنه کشته شدن یکی دیگر از آنان بود.

در سان فرانسیسکو نیز تظاهرکنندگان با مسدود کردن راههای ورود به یک شاهراه، موجب راه بندان شدند.

واشنگتن، نیویورک، نشویل و ایندیانا پلیس از جمله شهرهای دیگری بود که معترضین برای تظاهرات علیه خشونت پلیس، به خیابان ها رفتند.

در همین حال، علاوه بر تیراندازی های دالاس که منجر به کشته شدن ۵ مامور پلیس و مجروح شدن هفت نفر از آنان شد، در چند روز گذشته چند مامور دیگر پلیس در ایالت های تگزاس، تنسی، آلاباما، جرجیا و میزوری هدف تیراندازی قرار گرفته اند.

تازه ترین مورد این تیراندازی ها، روز شنبه در شهر هیوستون تگزاس رخ داد که یک مردم سیاهپوست مسلح به سمت ماموران پلیس تیراندازی کرد و سپس با شلیک ماموران کشته شد.

هنوز ارتباط تیراندازی های اخیر به ماموران در ایالت های مختلف با کشته شدن دو شهروند سیاهپوست بدست ماموران که چند روز پیش در ایالت های لوئیزیانا و مینه سوتا روی داد، مشخص نیست. پس از حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ تیراندازی های دالاس مرگبارترین حمله ای بود که ماموران امنیتی آمریکایی با آن مواجه شدند.

XS
SM
MD
LG