لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۹

ند پرایس از سخنگویی وزارت خارجه آمریکا کنار می‌رود


وزارت امور خارجه ایالات متحده، روز سه‌شنبه اعلام کرد که ند پرایس، اواخر ماه جاری از سخنگویی وزارت امور خارجه کنار می‌رود و در شغلی دیگر در این وزارتخانه به طور مستقیم با آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه، همکاری خواهد کرد.

در این بیانیه اعلام شده است که تا زمان تعیین جانشین، ودانت پاتل، معاون پرایس، جایگزین او خواهد شد.

آنتونی بلینکن هم در بیانیه‌ای گفت: «ند پرایس برای مردم آمریکا و سراسر جهان، چهره آشنای سیاست خارجی ایالات متحده بوده است. او حرفه ای و با صداقت فوق‌العاده کار کرد.»

بلینکن در بیانیه‌ خود به عملکرد پرایس در مورد از سرگیری نشست‌های مطبوعاتی روزانه که در دولت ترامپ پراکنده برگزار می‌شد و همچنین درک خوب او از اولویت‌های سیاست دولت اشاره کرد.

پرایس، کارمند سیا و شورای عالی امنیت ملی در دوران دولت اوباما، در فوریه ۲۰۱۷ به طور علنی از دولت استعفا داد و گفت که به دلیل انتقاد از جامعه اطلاعاتی نمی‌تواند با وجدان راحت به رئیس جمهوری وقت دونالد ترامپ خدمت کند.

بلینکن گفت: «ند پرایس به دولت ایالات متحده کمک کرده تا از آزادی مطبوعات در سرتاسر جهان دفاع کرده و آن را ارتقا دهد و شفافیتی را که ما از آن در کشورهای دیگر حمایت می کنیم، الگوبرداری کند. عملکرد او تا مدت‌ها پس از خدمتش برای وزارت امور خارجه سودمند خواهد بود.»

XS
SM
MD
LG