لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۱۹

ند پرایس: بر مقابله با برنامه اتمی ایران تمرکز داریم


سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در کنفرانس خبری روز سه‌شنبه گفت: «با متحدین و شرکا در سراسر جهان در صدد یافتن مؤثرترین راه برای مقابله با برنامه هسته‌ای ایران هستیم.»

پرایس، از سیاست آمریکا متکی بر دیپلماسی بعنوان نخستین گزینه یاد کرد، اما افزود: دیپلماسی «آخرین گزینه نخواهد بود. هنوز هیچ گزینه‌ای را حذف نکرده‌ایم.»

در پی سفر رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، به تهران برای جلب همکاری بیشتر آن کشور با آن نهاد، دولت بایدن انتظار همکاری ایران با آژانس و تبعیت از «تعهدات قانونی» آن کشور به توافق فراگیر پادمانی خود دارد.

در این کنفرانس خبری، پرایس گفت: «ما ایران را بر اساس عملش قضاوت می‌کنیم، و نه کمتر از آن و همانطور که آژانس نیز انتظار دارد ما هم می‌خواهیم ایران طبق تعهدی که در بیانیه مشترک(با گروسی) داد، عمل کند.»

گفتنی است یک هفته پیش از آغاز جلسه دوره‌ای شورای حکام، روزنامه وال استریت ژورنال خبر داد که آلمان، بریتانیا و فرانسه می‌خواهند، قطعنامه‌ای توبیخی علیه ایران در این نشست صادر شود، اما آمریکا مخالف است.

  • 16x9 Image

    گیتا آرین

    خبرنگار ارشد بخش فارسی صدای آمریکا، عمدتا ً متمرکز بر خبرهای مربوط به حوزه سیاست خارجی او حرفه خبرنگاری را از سال ۱۳۶۶ با کار در رادیو شروع کرد و در سال ۱۳۸۳ به صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG