لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۸

اشتون کاتر: یک سرباز آمریکایی در حمله داعش در نزدیکی موصل کشته شد


اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا
اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا

یک سرباز آمریکایی بامداد سه شنبه در جریان حمله پیکارجویان گروه دولت اسلامی به مواضع کردهای عراق در خارج از شهر موصل کشته شد. از زمان آغاز حملات هوایی ائتلاف علیه داعش در تابستان ۲۰۱۴، او سومین سرباز آمریکائی است که کشته می شود.

این خبر را نخست اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا در شهر اشتوتگارت آلمان، اعلام کرد. او که برای رایزنی با متحدان اروپایی در مورد نبرد با گروه دولت اسلامی به آنجا رفته، کشته شدن سرباز آمریکایی را "مرگ در جبهه" توصیف کرد.

یک مقام وزارت دفاع آمریکا گفت این سرباز در حمله بامداد سه شنبه کشته شد. سخنگوی پنتاگون گفت او در نزدیک موصل هدف قرار گرفت.

فرماندهی مرکزی آمریکا به اعلام این که "یک سرباز ائتلاف در شمال عراق در نتیجه آتش دشمن کشته شد" بسنده کرد. یک مقام نظامی آمریکا در عراق گفت او به عنوان مشاور سربازان پیشمرگه کرد عمل می کرد، و پس از آن که نیروهای دولت اسلامی به خط مقدم نیروهای پیشمرگه نفوذ کردند ، با "آتش مستقیم" کشته شد و پیش از آغاز حمله دو تا سه مایل پشت خط جبهه بود.

سخنگوی پیشمرگه های کرد نیز به آسوشیتدپرس گفت یک تک تیرانداز داعش، سرباز آمریکایی را در نزدیکی شهر مسیحی نشین تل‌اسقف در جریان حمله ای که شامل انفجار چند بمب درون اتومبیل بود، هدف گرفت.

XS
SM
MD
LG