لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۱

وزیر خارجه آمریکا خواستار کمک عربستان در قطع منابع مالی داعش شد


جان کری وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با تلویزیون عربی زبان الحره گفت مبارزه علیه داعش پیشرفتی متداوم داشته است.
جان کری وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با تلویزیون عربی زبان الحره گفت مبارزه علیه داعش پیشرفتی متداوم داشته است.

وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با تلویزیون عربی زبان الحره گفت مبارزه علیه گروه داعش پیشرفتی متداوم داشته است و همه اعضای ائتلاف ضد داعش، به ویژه کشورهای خاور میانه، به سهم خود در زمینه‌های مختلف علیه آن ایدئولوژی افراطی مبارزه می‌کنند.

جان کری در این مصاحبه با بیان این که "پیشرفت آرام، اما متداومی داشته‌ایم، که با دقت انجام می‌شود تا در جریان آن عقب گرد نداشته باشیم،" می‌گوید در مبارزه ایدئولوژیک، عربستان سعودی بهتر از هر کشور غربی می‌تواند در مورد اسلام واقعی صحبت کند.

وزیر خارجه آمریکا با تاکید بر این که ریاض به عنوان عضو گروه بین المللی حمایت از سوریه در جستجوی راه حل سیاسی برای پایان دادن به جنگ در آن کشور است، گفت با این حال در زمینه‌ای دیگر انتظار بیشتری از سعودی‌ها می‌رود.

جان کری در ادامه افزود "ما از آنها می‌خواهیم که شاید کمی بیشتر به ما در قطع کردن منابع مالی که از سوی افراد و نه دولت (سعودی) تأمین می‌شود، کمک کنند."

وی همچنین گفت پیام آمریکا که پنجشنبه از طریق جو بایدن معاون رئیس جمهوری ایالات متحده به دولت عراق منتقل شد، این است که برای برقراری ثبات، احیای اقتصاد و رشد کشور، باید همه اقشار جامعه در اداره کشور مشارکت داشته باشند.

XS
SM
MD
LG