لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۴

«یورگن کلینزمن» سر مربی تیم ملی فوتبال آمریکا اخراج شد


یورگن کلینزمن، ۵۲ ساله چندسالی سرمربی تیم ملی آمریکا بود.
یورگن کلینزمن، ۵۲ ساله چندسالی سرمربی تیم ملی آمریکا بود.

فدراسیون فوتبال آمریکا با انتشار بیانیه ای رسمی از قطع همکاری با «یورگن کلینزمن» خبر داد، به این ترتیب این مربی آلمانی پس از پنج سال از تیم ملی مردان آمریکا اخراج شد.

یورگن کلینزمن همکاری خود با تیم ملی آمریکا را در سال ۲۰۱۱ آغاز کرد، او در دوران حضورش روی نیمکت این تیم صاحب ۵۵ پیروزی، ۲۷ شکست و ۱۶ تساوی شده بود.

نتایج ضعیف تیم ملی آمریکا در مسابقات اخیر و شرایط نگران کننده ای که این تیم در بازی های انتخابی جام جهانی روسیه دارد، باعث اخراج کلینزمن شد.

آمریکا در دو مسابقه ابتدایی خود در مرحله پایانی مقابل مکزیک و کاستاریکا شکست خورد و در انتهای جدول گروهی منطقه آمریکای شمالی و مرکزی قرار دارد.

از میان ۶ تیم حاضر در این مرحله، ۳ تیم بصورت مستقیم به جام جهانی می روند و تیم چهارم به مصاف تیم پنجم قاره آسیا خواهد رفت.

مایکل بردلی کاپیتان تیم ملی آمریکا
مایکل بردلی کاپیتان تیم ملی آمریکا

احتمال عدم صعود آمریکا به جام جهانی روسیه، فدراسیون فوتبال آمریکا را به شدت نگران کرده، تا جایی که «سانی گولاتی» رئیس این فدراسیون که از حامیان جدی یورگن کلینزمن بود، در نهایت مجبور به اخراج او شد.

در این بیانیه، سانی گولاتی ضمن تشکر و قدردانی از زحمات این مربی آلمانی در تیم ملی آمریکا، برای او آرزوی موفقیت کرد.

بهترین نتیجه یورگن کلینزمن در این تیم در سال ۲۰۱۴ رقم خورد، آمریکا با ارائه بازی های درخشان در برزیل، به مرحله دوم جام جهانی صعود کرد اما در آنجا شکست خورد.

کلینزمن ستاره فوتبال آلمان است که بعد از بازنشستگی توانست تیم ملی فوتبال این کشور را در جام جهانی ۲۰۰۶ سوم کند.

هنوز مشخص نیست چه فردی جایگزین یورگن کلینزمن می شود و تیم ملی آمریکا را در ادامه بازی های مقدماتی جام جهانی فوتبال هدایت خواهد کرد.

بروس ارینا سرمربی تیم لس آنجلس گالکسی
بروس ارینا سرمربی تیم لس آنجلس گالکسی

این در حالی است که بسیاری باور دارند «بروس ایرینا» سرمربی سابق تیم ملی آمریکا و مربی فعلی باشگاه «لس آنجلس گالکسی» از نامزدهای جدی تصدی این مقام است.

قرارداد او ماه آینده با تیم گالکسی به پایان می رسد و با توجه به زمان کوتاهی که تا شروع دوباره بازی های مقدماتی باقی است، گفته می شود او بهترین گزینه موجود برای فدراسیون فوتبال آمریکا است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG