لینکهای قابل دسترسی

چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۹

پایان کوپا آمریکا: تکرار قهرمانی شیلی، خداحافظی مسی


الکسیس سانچز، برای دومین بار پیاپی بهتریم بازیکن کوپا آمریکا شد.
الکسیس سانچز، برای دومین بار پیاپی بهتریم بازیکن کوپا آمریکا شد.

دوره ویژه مسابقات کوپا آمریکا که در ۱۰۰ سالگی این مسابقات برگزار می‌شد با یک فینال و قهرمانی تکراری به پایان رسید اما یک غافلگیری ویژه هم در راه بود. لیونل مسی، ستاره فوتبال دنیا که به نظر می‌رسید این بار طلسم ناکامی‌هایش در لباس آرژانتین شکسته خواهد شد، پس از شکست مقابل شیلی از فوتبال ملی خداحافظی کرد.

روز ششم تیر ماه، یکشنبه شب به وقت آمریکا دو تیم آرژانتین و شیلی در فینال کوپا آمریکا با هم دیدار کردند که بازی در پایان ۱۲۰ دقیقه صفر بر صفر مساوی شد. در پنالتی لیونل مسی و لوکاس بیلیا از آرژانتین و آرتورو ویدال از شیلی نتوانستند ضربات خود را به گل تبدیل کنند و به این ترتیب بازی ۴ بر ۲ به نفع شیلی پایان یافت.

این دو تیم یک سال پیش هم در مسابقات کوپا آمریکا در فینال حضور داشتند که باز هم شیلی قهرمان شده بود. شیلی و آرژانتین در دور گروهی این مسابقات با هم همگروه بودند که آرژانتین توانسته بود پیروز شود.

اما لیونل مسی که برخلاف بازی‌های قبل درخشش چندانی نداشت و اولین پنالتی آرژانتین را هم به آسمان زد، پس از پایان فینال گفت: " تیم ملی برای من تمام شد. این چهارمین فینالی است که من با تیم ملی می‌بازم. من دیگر نمی‌توانم ادامه دهم. من تصمیمم را گرفته‌ام."

تیم ملی آرژانتین با مسی در سه فینال متوالی جام جهانی ۲۰۱۴، کوپا آمریکای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶) شکست خورده است.

تصمیم مسی شوک بزرگی به طرفداران تیم ملی آرژانتین وارد کرده است، آن هم در شرایطی که تا هفته پیش کریستیانو رونالدو را به دلیل عملکرد ضعیف در تیم ملی سرزنش می‌کردند و درخشش مسی در آرژانتین را به رخ او می‌کشیدند. اما حالا بهترین بازیکن فوتبال جهان از نظر فیفا دیگر تمایلی به پوشیدن پیراهن تیم ملی فوتبال کشورش ندارد.

برخی طرفداران مسی و حتی سرخیو رومرو، دروازه‌بان آرژانتین معتقدند که اعلام بازنشستگی مسی احساسی بوده و او از تصمیمش منصرف خواهد شد.

بازی رده‌بندی هم شنبه شب بین آمریکا و کلمبیا برگزار شد و شاگردان یورگن کلینزمن نتوانستند با شکست دادن کلمبیا شگفتی ساز شوند. کلمبیا یک بر صفر با گل کارلوس باکا آمریکای میزبان را شکست داد و به مقام سوم کوپا آمریکا رسید.

XS
SM
MD
LG