لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۴۰

معاون وزیر خارجه آمریکا و دبیرکل سازمان امنیت و همکاری اروپا در مورد اوکراین گفت‌وگو کردند


وندی شرمن، معاون وزیر خارجه آمریکا. آرشیو
وندی شرمن، معاون وزیر خارجه آمریکا. آرشیو

وندی شرمن، معاون وزیر خارجه ایالات متحده روز جمعه ۲۴ دی با هلگا اشمیت، دبیرکل سازمان امنیت و همکاری اروپا گفت‌وگو کرد. تجاوز مستمر روسیه به حریم اوکراین و تنش‌زدایی با استفاده از توانمندی‌های این سازمان، محور گفت‌وگوی این دو مقام عنوان شده است.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ،با صدور بیانیه‌ای گفت: «هر دو از طرح پیشنهادی زبیگنیف رائو، وزیر خارجه لهستان برای شروع گفت‌وگویی نوین در مورد امنیت اروپا در مقر سازمان امنیت و همکاری اروپا استقبال کردند.»

بر اساس این بیانیه، این گفت‌وگوها اجازه می‌دهد ۵۷ کشور عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا در موارد اضطراری در مورد امنیت اروپا از جمله حضور بی‌جهت نظامی روسیه در مرزهای اوکراین، بحث و تبادل نظر کنند.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری ایالات متحده پیشتر گفت با توجه به حضور ده‌ها هزار نظامی روسیه در امتداد مرزهای مشترک با اوکراین و همچنین در مناطق اشغالی، تهدید تهاجم نظامی توسط روس‌ها همچنان بالاست.

جیک سالیوان ادامه داد: با این حال جامعه اطلاعاتی ما هنوز به این ارزیابی نرسیده است که روس‌ها به طور قطعی تصمیم گرفته‌اند دست به یک اقدام نظامی در اوکراین بزنند.

XS
SM
MD
LG