لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۳۱

پشتیبانی سنای آمریکا از کمک به اوکراین و مجازات روسیه


چند ساعت پس از اجماع کشورهای قدرتمند جهان به سوی مجازات روسیه به خاطر الحاق کریمه به خاک خود، سنای آمریکا لایحه کمک اقتصادی به اوکراین و تحریم مسکو را مورد حمایت قرار داد. سنای آمریکا با ۷۸ رای موافق و ۱۷ مخالف به آغاز مذاکره درباره لایحه رای داد که قرار است تا چند روز دیگر به انجام برسد. لایحه سپس باید مورد تایید مجلس نمایندگان قرار گیرد.

لایحه سنا ضمانت وام به اوکراین را تامین می کند، مجازات های اقتصادی علیه مقامات روسی را تعیین می کند و مشارکت آمریکا در صندوق بین المللی پول را به شکلی که راه برای اعطای وام بیشتر به کیف فراهم آید را بازتعریف می کند.

دن کوتز، سناتور جمهوری خواه، که پس از تحریم های تلافی جویانه مسکو در هفته گذشته، از سفر به آن کشور منع شده می گوید آمریکا و متحدانش نمی توانند دست روی دست بگذارند.

او گفت: «ما و متحدان اروپایی مان باید عظمت جنایت پوتین و زیرپا گذاشتن تمامی استانداردهای جهان مدرن و مسئولیت های بین المللی، و همچنین نقض ثبات و نظم پس از جنگ سرد را دریابیم. پاسخ جهانی به مسکو باید محکم تر باشد.»

سناتور جمهوری خواه دیگر جان مک کین، که او نیز در فهرست تحریمی های مسکو است آنچه که کمک «دفاعی» ارتش آمریکا به اوکراین خواند را ترغیب کرد. آقای مک کین هفته گذشته از سفر به کیف به آمریکا بازگشت. در این سفر سناتور دمکرات کریس مورفی او را همراهی می کرد. مورفی پیشتر گفته بود که اوکراینی ها برای رهبری چشم به آمریکا دوخته اند.

چند تن از مقامات ارشد جمهوری خواهد در آمریکا با تغییرات اصلاحی در صندوق بین المللی پول مخالفند و می گویند این کار هزینه مضاعفی بر دوش مالیت دهندگان آمریکایی می گذارد.
XS
SM
MD
LG