لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۰۱

سناتور کریمر به صدای آمریکا: من و همکارانم از هر دو حزب در کنار مردم ایران ایستاده‌ایم


سناتور کوین کریمر، سناتور جمهوری‌خواه از ایالت داکوتای شمالی
سناتور کوین کریمر، سناتور جمهوری‌خواه از ایالت داکوتای شمالی

سناتور کوین کریمر با ارسال پیامی برای معترضان در ایران می‌گوید که سناتورهای دموکرات و جمهوری‌خواه در کنار مردم ایران هستند. او در این پیام خطاب به معترضان ایرانی گفته است که «ما از دولت خود می‌خواهیم در کنار شما بایستد.»

سناتور کریمر که نماینده جمهوری‌خواه ایالت داکوتای شمالی در سنای ایالات متحده است روز چهارشنبه چهارم آبان در گفت‌وگویی اختصاصی با صدای آمریکا گفت مردم ایران با خطر روبرو هستند ولی خواسته‌های خود را به شکل مدنی دنبال می‌کنند.

سناتور کریمر در پیامی که برای معترضان در ایران داد به آن‌ها گفت که چیزهایی مانند آزادی، حقوق بشر و حق حاکمیت بر خود که برای آن به پا خاسته‌اند، ارزش‌هایی است که آمریکا و غرب هم به آن باور دارند.

او افزود: «بگذارید اول بگویم که از شجاعت شما سپاسگزارم که به پا خاسته‌ و بیرون آمده‌اید، از این که با صدای خود برای حقوق بشر، برای حقوق زنان و ارزش‌هایی که ما در غرب و در ایالات متحده می‌گوییم با شما همرسان می‌کنیم، تلاش می‌کنید.»

سناتور کریمر گفت: «ما به ویژه حق آزادی بیان و عقیده را بسیار محترم می‌شماریم و با شما در آن شریک هستیم. ما ملتی هستیم که برای خود تصمیم می‌گیریم و برای ما، نمونه شما مثال بسیار با ارزشی است.»

این سناتور افزود که «در حالی که می‌خواهم شما را تشویق کنم، باید بگویم شما هم مشوقی برای من هستید. با خبر هستیم که در این راه با خطر هم روبرو هستید و به عنوان یک سناتور ایالات متحده، به عنوان عضوی از کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا، به عنوان کسی که این‌ چیزها را با دقت دنبال می‌کند، می‌خواهم بدانید که من و بسیاری از همکاران و دوستان من، هم دموکرات و هم جمهوری‌خواه در کنار شما ایستاده‌ایم.»

به عنوان یک سناتور ایالات متحده، به عنوان عضوی از کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا، به عنوان کسی که این‌ چیزها را با دقت دنبال می‌کند، می‌خواهم بدانید که من در کنار شما ایستاده‌ام. خیلی از همکاران و دوستان من، هم دموکرات و هم جمهوری‌خواه هم همین طور
سناتور کوین کریمر، در پیام به معترضان در ایران

او در ادامه گفت: «وقتی پای آزادی عقیده و بیان، حقوق بشر و رسانه‌های آزاد و حاکمیتی آزاد و شفاف باشد، همه ما جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها در این ارزش‌ها با شما شریک هستیم. ما از نزدیک شرایط را دنبال می‌کنیم و می‌خواهیم پاسخ مقتضی بدهیم و از دولت خود می‌خواهیم در کنار شما بایستد.»

سناتور کریمر همچنین گفت دولت آمریکا باید کارهای بیشتری را در مورد وضعیت فعلی در ایران انجام دهد هرچند قدم‌های اخیری که برداشته مناسب و مقتضی است.

او افزود: «دیدن این که مردم خود را به خطر انداخته و حتی با وجود خطرهایی که مردم ایران با آن روبرو هستند، صدای خود را در مقابل رژیمی که شدیدتر از همیشه سرکوب می‌کند، بلند می‌کنند، دل آدم را گرم می‌کند. من خوشحالم که دولت آمریکا به این نتیجه رسیده که در حال حاضر یا در آینده کوتاه مدت زمان مذاکره هسته‌ای نیست و این پیام مهمی است.»

سناتور کریمر در میان دیگر نمایندگان دو حزبی است که از قطعنامه حمایت از مردم ایران در سنا حمایت کرده است. جکی روزن، تام مالینوفسکی و باب کیسی، سناتورها دموکراتی بودند که از این قطعنامه دوحزبی حمایت کردند.

XS
SM
MD
LG